Küzdelmes meccsen az utolsó percben egyenlítettek a vendégek

Már zsebben érezhettük a három pontot, de a 91. percben kettőt elveszítettünk belőle.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Szederkény SE 1-1 (0-0)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 9. forduló, Pécs, PVSK Verseny utcai Sportkomplexum, 76 néző

Vezette: György Balázs (Resch András, Molnár Ferenc)

Gólszerzők: Gergye illetve Kulcsár

PVSK: Pogacsics Krisztián – Kiss-Tóth Dominik, Fiáth Péter, Tornyos Péter, Nagy Jeromos - Kiss Krisztián, Rácz Ervin (Draskóczi Martin, Varga Ákos), Sziládi Roland, Aszalós András (Mitrovik Alexander) – Sztojka Alex, Gergye Dániel (Kiss Máté)

Vezetőedző: Mink Olivér

Kellemes késő őszi időben fogadta a bajnokságban harmadik helyen álló felnőtt csapatunk a kilencedik Szederkény együttesét, amelyet három tapasztalt, NBI-es rutinnal is rendelkező játékos erősített.

PVSK mezőnyfölényben kezdődött a mérkőzés. A 10. percben adódott az első hazai helyzet. Sziládi 30 méterről rúgott szabadrúgását Fiáth adta vissza, Gergye beleért fejjel majd a labda épphogy elkerülte az érkező Rácz fejét. Négy perccel később Kiss Krisztián csípett el egy labdát a vendégek kapuja előtt, de a visszaadott labda szederkényi lábat talált.

„Játszunk már egy kicsit, csak szaladunk” – mondta mérgesen a vendégek kapitánya, amivel jól jellemezte az első negyedórát. A PVSK kidolgozott akciókkal támadott, a Szederkény inkább az előreívelések sikerében bízott.

A 31. percben Kiss Dominik adott be jobbról, a két érkező hazai játékos előtt egy vendég védő mentett. Az akciót követő bedobás után a kapu előtt Tornyos elé került a labda. A ötösön belülről a kapuba tartó labda a kapust találta el. Ez volt a mérkőzés addigi legnagyobb helyzete.

Az első félidő utolsó negyedórájában nem változott a játék képe, a PVSK nem tudta kihasználni a helyzeteit.

A második félidőben hat percet kellett várni a PVSK vezető góljára. Egy hosszú bedobás után Gergyéhez került a labda, aki nyolc méterről nagyon higgadtan lőtt a kapuba. 1:0

A gólszerző pár perc múlva megsérült egy ütközés után, Kiss Máté váltotta. A játék képe is változott, ahogy várható volt a Szederkény többet támadott, így kiegyenlítettebb lett a mérkőzés. A helyzetek viszont továbbra is a vendégek kapuja előtt alakultak ki, ám a PVSK előny nem nőtt, ami később megbosszulta magát.

A mérkőzés végére feszülté vált a PVSK játéka, és a Szederkény ezt ki is használta. A 91. percben 20 méterről Kulcsár szabadrúgásból lőtte ki a kapu jobb felső sarkát. 1-1

Mink Olivér: Nem tudok mit mondani... Gratulálok a Szederkénynek. Magunknak köszönhetjük az eredményt.