Két ellentétes félidő és tizenegyes párbaj után jutott a Megyei Kupa döntőjébe labdarúgó csapatunk Komlón.

Sport36 KOMLÓI BÁNYÁSZ – PVSK 3-3 (1-3) büntetőkkel 2-4

AutoCity Volkswagen Baranya Megyei Kupa 4. forduló, 2022.05.04 - 17:30
Komló, Komlói Bányász Stadion (Bányász Stadion), 73 néző
Vezette: Kreskai Tamás (Pucsli János, Pálfi Máté)

PVSK: Győri Márk – Kiss Dominik, Fiáth Péter, Tornyos Péter, Nagy Jeromos (Kerényi Dániel) – Kiss Krisztián, Sziládi Roland, Rácz Ervin (Pál Marcell), Városi Viktor, Draskóczi Martin (Kántor Martin) – Gergye Dániel
Gólszerzők: Draskóczi, Gergye, Rácz

Ahogyan azt Mink Olivér edző előzetesen ígérte, komolyan vette a kupamérkőzést a PVSK, hiszen csapatunk a lehető legerősebb összeállításában futott ki a komlói műfűre. A hétvégi, szintén a Komló ellen lejátszott, és 4-1 arányban megnyert mérkőzéshez képest négy helyen is változtatott az összeállításon a PVSK trénere. Tehette, hiszen a kupameccsre nem vonatkoznak a bajoki mérkőzések alkalmával összeszedett eltiltások. Az erős összeállításnak köszönhetően a PVSK a mérkőzés elején jól kézben tartotta a mérkőzést, annak ellenére, hogy az első kapura lövés a kilencedik percben Komló csapatától származott, de a tizedik percben már jött is rá a válasz, Kiss Dominik életerős kisérlettel jelezte, hogy továbbra is tartja jó formáját.

A huszonnegyedik percben aztán már az eredményesség szempontjából is megmutatkozott a PVSK fölénye, Rácz Ervin szerzett meg egy labdát az ellenfél kapujától mintegy 30 méterre, az üresen álló Draskóczihoz passzolt, aki a kimozduló kapus felett, szép mozdulattal a kapu közepébe emelt, 0-1!

Azonban mindössze csak három percig örülhettünk a vezetésnek. A bal oldalon hozta fel a labdát a Komló, majd egy pontos beadást követően Kis-Varga Attila a PVSK kapujának közepébe lőtte, 1-1!

„Figyelj a mélységi passzokra!”- zengett a kökönyösi erdő Mink Olivér szavaitól, és volt ebben igazság! Csapatunk védővonalában többször, pontosan megjárattuk a labdát azonban a támadás hatékonyságát meghatározó döntő fontosságú mélységi átadásokba rendre hiba csúszott.
Valószínűleg erre unt rá a lendületesen, megalkuvást nem tűrő módon futballozó Kiss Dominik, aki az oldalvonal mellett két védőn is túljutva, az alapvonal közeléből beadott, a beadásra Gergye Dániel a rövid saroknál érkezett, és Kotek kapus mellett a kapuba fejelt, 1-2!

A harminckilencedik percben Rácz Ervin szinte lemásolta Draskóczi gólját, szinte ugyanarról a helyről, ugyanolyan átemelő mozdulattal juttatta a labdát a Komló kapujába, 1-3!

Már a szünet előtt mutatott életjeleket a Komló csapata, Győri Márk hatalmas bravúrral védett egy nem túl erős, de annál pontosabb, a kapujának jobb alsó sarkába tartó lövést. Ekkor nem is sejtettük, hogy mennyire fontos mozzanata volt ez a mérkőzésnek.

Félidő, kétgólos vezetés… Dr. Lakat Károly szerint a legveszélyesebb eredmény a vezető csapatra nézve! Ismételten bebizonyosodott a tétel helyessége! Három perc telt el a második félidőből, és közelebb zárkózott ellenfelünk. Elég volt egy hiba, egy eladott labda a saját tizenhatosunk előterében és máris Győri Márk kapujába került a labda, a gólszerző, Koronics Márk, 2-3!

Belelkesedett ellenfelünk, mi pedig nem találtuk az első játékrészben mutatott játékunkat. Hibás passzok, pontatlan indítások, indokolatlanul elvesztett labdák jellemezték ekkor a játékunkat, nem véletlenül jött Fiáth Pétertől egy roppant hangos „szedjük már össze magunkat!” Nem sikerült, és ezt ellenfelünk ki is használta, az ötvenkilencedik percben a remek napot kifogó Kis-Varga Attila már a második találatát szerezte, 3-3!

A maradék fél óra leginkább mezőnyjátékkal telt, feltűnő volt azonban, hogy mennyire sikerült felhoznunk az ellenfelünket. Talán nem is túl nagy túlzás azt állítani, hogy egyáltalán nem bántuk, hogy Kreskai játékvezető csak három percet hosszabbított.

Kupameccs lévén jöttek hát a büntetőrúgások, mert jobb híján így kellett eldönteni a továbbjutás kérdését. A párharc a negyedik komlói büntető után dőlt el: ahogyan az lenni szokott a remekül játszó Kis-Varga Attila lövését Győri Márk védte, ahogy az előtte a büntetőt elvégző komlói Zsifkovics Deján büntetőjét is. Mivel a PVSK részéről Fiáth, Gergye, Kiss Dominik és Sziládi is magabiztosan értékesítette a maga büntetőjét, az ötödiket már el sem kellett végezni. Továbbjutott a PVSK! Örüljünk ennek, a többit, főleg a második félidőt azonban felejtsük el!
No és persze a csapat hívja csak meg nyugodtan Győri Márkot egy hatalmasan nagy pohár üdítőre!

Mink Olivér: Nagyon megnehezítettük magunknak. 3-1-ig kézben volt a meccs, jobbak voltunk mint az ellenfél. Ott kellett volna még egy gólt rúgnunk és eldől a mérkőzés. Utána eladtuk a labdákat a saját kapunk előtt, amit nemcsak Komlón, de gyengébb csapatok ellen sem engedhetünk meg magunknak. A Komló nagyon jól váltott a második félidőben, megérdemelték volna, hogy nyerjenek ellenünk. A büntetőket viszont mi bírtuk jobban idegekkel. Ezt a meccset egyrészt nagyon el kell felejteni, másrészt pedig tanulnunk kell belőle, hogy egyénenként nem fogunk nyerni, csak csapatként.