Jöttünk, láttunk, izzadtunk és továbbjutottunk

Megkezdte Magyar Kupa szereplését csapatunk, az első fordulóban, Lovászhetényben játszott, és büntetőkkel továbbjutott a legjobb nyolc közé a megyében.

Labdarúgó mérkőzés: Lovászhetényi SE – Pécsi VSK 2- 2 (0-2) (tizenegyesekkel 2-4)
Férfi Labdarúgás: Magyar Kupa megyei selejtező: Helyszín: Lovászhetény, labdarúgó pálya: 150 néző.
Játékvezetők: Gellén (Lakatos, Tatai).

Pécsi VSK: Bárány – Tiffán, Sztanics, Vida, Csőke – Sziládi, Kiss, Lehota, Várda – Rácz, Ndjodo. Vezetőedző: Kósa Sándor.
Pécsi góllövők: Rácz, Ndjodo (11-esből) (Rendes játékidőben)

Ha az ember csak a két csapat közötti esetleges erőviszonyok különbségét nézte, akkor a találkozó előtt biztos PVSK sikert jósolhatott volna. A labdarúgásban több száz éve működő aranyszabály ma is érvényesült, mármint, hogy a fociban minden lehetséges, és annak ellenkezője is. A meccset már az első félidőben meg kellett volna nyernie a PVSK-nak, hiszen kétgólos vezetést szerzett a vendégcsapat. A nyugalom helyett, végig izgulhattunk, akárcsak a mintegy 150 néző, köztük sok pécsi is.
Kósa Sándor úgy fogalmazott, hogy a legfontosabbat, a továbbjutást teljesítette csapatunk.
Egy biztos, Lovászhetényben nem csak az extrameleg időjárás miatt izzadtunk meg.

A mérkőzés krónikája:

I.félidő:

Már a 6. másodpercben (!) vezetést szerezhetett volna a PVSK. A hazai kapus a saját ötösén vezetgette a labdát, Rácz rácsapott, és a kapus által játékosunkra rálőtt labda alig ment a felső léc fölé.
4.perc: Ugyancsak Rácz bombázta a hazai kapu fölé a labdát, mintegy 20 m-ről.
A következő negyed órában némi mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, igazán gólveszélye helyzet nem alakult ki a kapunk előtt.
És jött a 21. perc:
Egy baloldalról elvégzett bedobás után Ndjodo az 5-ös sarkánál, a kapunak háttal állva, megcsúsztatta a labdát, és a másik oldalon érkező Rácz a hálóba lőtte. 0-1!
28.perc: Megvan a második gólunk! A tizenhatoson belül Ráczot buktatták a hazai védők. A megítélt büntetőt Ndjodo lőtte a hazai hálóba 0-2!
Ez volt a félidő eredménye.

II.félidő:

Rákapcsolt a Lovászhetény! A hazaiak megérezték a lehetőséget az egyenlítésre.

52. perc: A mezőnyben teljesen feleslegesen szabálytalankodó Sztanics ellen ítéltek szabadrúgást, és mivel már volt egy sárgája, a játékvezető a második sárga lap felmutatása után kiállította.
Ettől kezdve vált nehézzé a PVSK helyzete!
53. perc: Egy jobboldali szabadrúgás után, mintegy 26 méterről a hazaiak játékosa, Bárány felett a hálóba csavarta a labdát. 1-2!
58.perc: Megszerezte az egyenlítő gólt a Lovászhetény! Egy baloldali beadás után a belőtt labdába Bárány csak beleütni tudott, ami Dénes elé pattant, és ő közelről a hálóba lőtt 2-2!
85.perc: Meccslabdája volt a hazaiaknak! A baloldalon Nánási elé került a labda, (Ki tudja miként? a szerk: Ny.L.) a csatár Bárányon is átlőtte a játékszert, a gólvonalon álló Vida azonban kirúgta a mezőnybe! Óriási helyzet volt.

Még némi kakaskodás, egy kis izgalom, és jöhettek a 11-esek.

A büntetőkből a hazaiak kettőt értékesítettek, kettőt kihagytak, egyet Bárány fogott, egy pedig fölé ment. A PVSK-ból Vida, Kiss, Ndjodo és Rácz is belőtte, az ötödik rúgására már nem volt szükség, továbbjutott a PVSK!!

Kósa Sándor vezetőedző, Pécsi VSK: – Nagyon nehéz talajú pályán egy biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Ez a meccs is azt bizonyította, hogy sokat kell még dolgoznunk. Sok olyan fegyelmezetlendég volt, amit rendeznünk kell a csapattal. Ennek ellenére, amiért jöttünk elértük, továbbjutottunk, ehhez gratulálok a fiúknak!.