Küzdelmes, iramos mérkőzésen, meglepően nagy gólkülönbségű győzelmet aratott a PVSK a közepes játékot produkáló, de kevés igazi gólhelyzetet kialakító PEAC otthonában.

Labdarúgó mérkőzés: PTE-PEAC - PVSK 0-4 (0-1)
Férfi Labdarúgás Megye I. bajnokság, 8. forduló. Pécs, PEAC Sporttelep 100 néző

Vezette: Varga (Egri, Szabó)

PVSK: János - Szakály, Kolat, Cvenits, Ndjodo (Kelemen) - Miltner (Blész), Rigó (Németh), Tóth, Petricsevics Máté) - Vénosz (Varga), Fülöp. Vezetőedző: Balázs Péter.

MLSZ elektronikus jegyzőkönyv >>

Góltörténet, 1. félidő:
10. perc: Ndjodo „halomra” döntött három hazai védőt, majd a beadott, és egy játékoson megpattanó labdát Fülöp kapásból passzolta a hálóba. 0-1. Ez volt a félidő eredménye is.

2. félidő:
55. perc: Miltner egyedül lépett ki a védők közül, de a labdát a kiinduló kapus kezébe lőtte.
59. perc: Ndjodo egyéni akciója végén a középről, estében, mintegy 20 m-ről lőtte a hálóba a labdát, 0-2.
77. perc: Miltner gyönyörűen ugrott ki a védők közül, majd telibe találta a kapufát, és az onnét visszapattanó labdát Fülöp passzolta a hazai kapuba, 0-3.
87. perc: Egy hazai kezezés után megítélt büntetőt Cvenits lőtte a hálóba,0-4.

Kétség kívül eredményesen játszott ezen a meccsen a PVSK együttese, ami külön szembetűnő, hogy szinte minden labdáért megharcoltak a fiúk. Az első félidőt teljes egészében, a másodikat részben uraltuk, és egy pillanatig sem forgott veszélyben a PVSK győzelme. Jellemző, hogy a PEAC hazai pályán alig-alig jutott el a Vasút kapujáig.

Balázs Péter: - Természetesen nagyon örülök az eredménynek, a legnagyobb sikernek mégis azt tartom, hogy az első perctől kezdve éreztettük, hogy itt ma csak mi nyerhetünk. Jól küzdöttünk, határozottak voltunk, hajtottunk, ez igazi csapatmunka volt! Gratulálok a fiúknak!