Jobb helyzetkihasználással nyert a Villány

Az idei negyedik bajnoki találkozón sem tudott pontot, vagy pontokat szerezni a PVSK csapata. A Villány otthonban kétgólos vereséget szenvedtünk, elsősorban azért, mert a hazaiak harcossabban, magassági fölényüket maximálisan kihasználva játszottak ma.

Labdarúgó-mérkőzés: Villány TCPVSK 20 (00)

Férfilabdarúgás, Vármegyei bajnokság, I. o., 4. forduló, labdarúgó pálya, Villány, 118 néző

PVSK: Körösztös – Kerényi (Demeter), Tornyos (Szatmári), Cseresnyés, Mitrovik – Farkas, Ivánovics (Pánovics), Duraku, Bihari (Al-Basani Muhannad Adel Mohammad) – Szendelbacher, Sziládi. Vezetőedző: Schneider Gábor.

Vezette: Hegedűs Péter (Váncsa András, Ormai Bálint)

Góllövők: Wiesner, Gellén

I.félidő:

Az első 10 perc egyértelmű villányi fölénnyel telt el, kirajzolódtak a taktikai momentumok. A PVSK-nál kulcsjátékosok hiányoztak, akiket fiatalokkal igyekezett pótolni Schneider Gábor. Sziládi hátra vitele a védelem tengelyébe jó húzásnak bizonyult, ezáltal stabilabb lett ez a szekció.

A 11. percben egy hazai lövést lábbal véd Körösztös. A 19. percben egy hazai jobboldali szabadrúgást, egy fejes követ, amely a felső lécen csattan. A 25. percben, hazai szöglet után két nagy helyzet is kialakul a kapunk elött, szerencsére egyikből sem lett gól.

Ugyanez ismétlődik a 32. percben egy beívelt szabadrúgás utáni fejes nyomán, a felső lécen csattant a labda.

Ebben a játékrészben valamivel veszélyessebben támadtak a hazaiak, sokpasszos játékukat, precíz labdatámadásokkal igyekeztünk ellensúlyozni.

II félidő:

A második félidő első felében jobbára mezőnyjáték folyt, kemény párharcokkal, ütközésekkel, és némileg váratlanul, hazai góllal.

Az 50. percben egy jobboldalon vezetett támadás középre került a labda, ahol Gellén levette, majd félforulat után, mintegy 12 m-ről a kapunk jobb oldalába lőtte a hazaiak vezető góltját, 1–0!

A 80. percben nagy hazai bombát hárított bravúrral, a saját gólvonalunkon Sziládi.

Hazai fölény és néhány PVSK-s kontratámadás jellemezte a játénak ezen szakaszát

A 89. percben egy jobboldali hazai akció után középre, a tisztán álló Wiesnerhez került a labda, aki mintegy 14 m-ről , az első gólhoz hasonlóan, szintén félfordulattal lőtte be a második hazai találatot, 2–0!

Sajnos, ma sem tudtunk pontot szerezni, mert rossz döntéseket hoztunk. Magassági és súlyelőnyben volt a hazai csapat, ezért megérdemelten nyert a Villány. Nekünk maradt a küzdés, és

Néhányszor a sárga lap is előkerült, az utolsó percekben de az eredmény nem változott. A több mint 100 lelkes néző hangosan ünnepelte a győztes hazai csapatot.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK:Egy idézettel kezdenem, ember küzdj és bízva bizzál… A küzdőszellemmel elégedett vagyok, sajnos, megint sokszor hoztunk rossz döntéseket. Két jó játékos, és két döntő momentum kihasználása hozta meg a hazai győzelmet. Mentálisan és fizikailag rendben vagyunk, de pillanatnyilag mást nem tudok mondani.