Ismét egy gólos vereséget szenvedett labdarúgó csapatunk

A bajnokság második körének első találkozóján az a PEAC volt a PVSK vendége, amely csapat az első kör első fordulójában egy nullára verte a PVSK-t. Szombaton ugyanezzel az eredménnyel nyertek ismét a vendégek, ezúttal a Vasút otthonában.

Régi igazság, hogy hiába birtokolja többet a labdát az egyik csapat, a mérkőzést az nyeri, aki több gólt lő, még ha csak egyet is, a mérkőzés folyamán. A a régi nagy ellenfél a PTE-PEAC egygólos vereséget szenvedett csapatunk, úgy, hogy a mérkőzés jelentős részében, főleg a második félidőben többet birtokolta a labdát.

PVSKPTE-PEAC II. 01 (01)

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o., 8. forduló, PVSK Verseny utcai labdarúgó pálya, 76 néző

Vezette: Bánfai Zsolt (Mehringer Csaba, Safarik Patrik János)

PVSK: Csutora–Kerényi (Berze), Varga (Cseresnyés), Demeter (Bihari), Tornyos–Mitrovik, Kiss K. (Budavári), Farkas A., Duraku–Sziládi, Róth (Szendelbacher) Vezetőedző: Schneider Gábor

Góllövő: Lukács Márk

I.félidő:

Mindkét együttes nagyon készült erre a találkozóra, a PVSK arra, hogy megszerezze első pontjait, hiszen végleges lett, hogy a Komló elleni nyertes mérkőzés három pontját elveszik a PVSK-tól.

Tavaszias időben kezdődött a találkozó, a hazaiak nagy lendülettel kezdtek, labdatámadásaik sikeresek, átadásaik pontosak voltak, de valójában ebben a presszinges percekben igazi nagy helyzetet nem sikerült kialakítanunk. De a 11. percben megszerezhettük volna a vezetést. Sziládi kapott jó helyzetben, a kaputól mintegy 10 m-re jó labdát, kicsit húzogatott, ezzel az eddig nyitott kapurész elszállt, és Roland fölé lőtte a labdát, nagy helyzet volt.

Ezután lehiggadt, mondhatjuk magához tért az egyetemi csapat, és néha már a mi térfelünkre is átmerészkedtek, de továbbra is inkább mezőnyjáték, mint agressziv, kaputámadásos foci folyt a pályán, és minden labdáért nagyon megharcoltak a játékosok.

A 20. percben meghűlt ereinkben a vér, egy jobboldali beadás után Hazenauer Kristóf a PEAC támadója csúsztatott fejjel, mintegy nyolc méterről, a labda a jobb kapufán csattant.

Ez a fejes mintegy előjele is lehetett a vendéggólnak, ugyanis két perccel később megszerezték a vezetést az egyetemisták.

A 22. percben jobboldalról, egy indítás után, lesgyanús helyzetből indulva, Lukács tört a kapunk felé, mintegy 12 m-ről egy cselt csinált, a labda némi szerencsével a védőről ismét elé pattant. Az ily módon tiszta helyzetet, már kihasználta a vendégek csatára, és a kapunk közepébe bombázott, 0–1!

Az indításnál az asszisztens jelezte, mehet tovább a játék, mi akik vonalban ültünk, másként láttuk ezt a helyzetet!

A 35. percben ismét a vendégek 12-e, Hazenauer ijesztgetett minket, mert megint a kapufánkra fejelte a labdát. A 44. percben Csutora óriási bravúrral hárított egy öt méterről leadott lövést.

A félidő végéig még Lukácsnak volt egy nagy helyzete, de egygólos vendégvezetéssel vonultak pihenőre a csapatok, bár az utolsó másodpercben még Kerényi egyenlíthetett volna, de mellé fejelte Duraku beadását.

II félidő:

Szinte lemásolta az első félidő első tíz percét csapatunk. Lendületesen kezdtünk, de most az első félidővel ellentétben szinte a félidő feléig mi irányítottuk a játékot, egy valami hiányzott a gól. Sajnos, a 16-os előtt ismét elfogyott a tudomány, és a vendégek kapusának (Győri tavaly még a PVSK-t erősítette), akár csak Micimackónak, semmi dolga nem akadt. Az 55. percben Hazenauer lépett ki teljesen tisztán, de mintegy 12 m-ről fölé lőtt, százas helyzet volt.

Sorra nyertük a párharcokat, pontos passzokkal az ellenfél térfelén tartottuk a labdát, szép keresztindításokat is láthattunk, de a kaput egyáltalán nem, vagy csak áttételesen tudtuk eltalálni. A 92. percben még felcsillant az egyenlítés lehetősége, de Budavári 11 m-ről, balról magasan a kapu fölé lőtte a labdát.

A vendégek néhány kontrával próbálkoztak, de több gól már nem esett, így a PVSK egyedüli csapatként továbbra is pont nélkül áll a nyolcfős mezőnyben. A PVSK gyakorlatilag az egész mérkőzésen többet birtokolta alabdát, és végig hajtott, küzdött a az egyenlítésért, vagy akár a győzelemért is. A PEAC azzal nyert, hogy az első félidőben, a némi lesgyanús helyzet után megszerzett előnyt, foggal-körömmel óvta, az egyébként nagyon sportszerű mérkőzésen.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK:A labdarúgás alaptézise, hogy a mérkőzést gólra játszák. A sokadik találkozónkat veszítettük el egy góllal. Ma is küzdöttünk, hajtottunk, de addig fog tartani a vesszőfutásunk, amíg nem tudunk eljutni addig, hogy végre, akár többször is betaláljunk az ellenfél kapujába.