Nagyarányú győzelemmel, kapott gól nélkül győztük le a Kétújfalut a labdarúgó megyei I. osztály 14. fordulójában.

Kétújfalu - PVSK 0-7 (0-2)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 14. forduló, Kétúfalu, 28 néző

Vezette: Gazdag Sándor (Albert Gábor, Csátity Dusán)

PVSK: Pálfi Áron – Varga Ákos, Tornyos Péter, Nagy Jeromos (Bihari Zsombor), Kerényi Dániel (Draskóczi Martin), Fiáth Péter - Sztojka Alex, Kiss Krisztián, Rácz Ervin (Farkas László Artúr), Városi Viktor (Sziládi Roland) – Kiss Máté (Kiss-Tóth Dominik)

Vezetőedző: Toma Árpád

Gólszerzők: Városi Viktor, Sztojka Alex (2), Nagy Jeromos, Rácz Ervin, Kiss Krisztián, Bihari Zsombor

Csípős hidegben, szemerkélő esőben kezdődött a mérkőzés. A felázott, mély talaj nem zavarta a PVSK-t abban, hogy már az első perctől kezdve támadjon, gyakorlatilag a kezdő sípszótól kezdve a hazai térfélen folyt a játék. A Kétújfalu először a hetedik percben jutott el a PVSK tizenhatosáig. Hiába a mezőnyfölény, az első igazán veszélyes akciót mégis a hazaiak jegyezték. A 10. percben egy szép támadás végén tisztázott a PVSK védelem, de a "Bravó Isti" jogosan hangzott el a pálya széléről.

A PVSK is egyre pontosabban és veszélyesebben játszott. A 14. percben Rácz Ervin fejelt kapura, hat perccel később pedig Sztojka vette le szépen Kiss Krisztián pontos beadását, az első gól azonban váratott magára.

A 38. percben aztán egy lendületes és látványos PVSK ellentámadás végén Kiss Máté lövését védte a hazai kapus, azonban az ezt követő szöglet után Városi Viktor fejesét már csak nézhette, védeni nem tudta. 0-1

Három perc múlva a PVSK játékosai többször egymás után kitartóan küzdöttek meg a labdáért, végül Városit találta meg a passz, aki meglátta a kiugró Sztojka Alexet. Pontosan érkezett a labda, Sztojka párat lépett vele, majd a kapus mellett megszerezte a második PVSK gólt. 0-2

A szünet után sem változott a játék, a PVSK kitartóan támadott. Egy szöglet után már mindenki azt hitte felszabadult a hazai kapu, a kivétel pedig Nagy Jeromos volt. 22 méterről úgy lőtte ki a bal alsó sarkot, hogy a hazai tizenhatoson belül legalább tízen voltak, de a lövés a húsz láb között is utat talált. 0-3

Egy perc múlva Sztojka is úgy gondolta lő ő is egy nagy gólt. 10 méterre volt a kaputól amikor megkapta a labdát, felnézett, kicsit igazított és a változatosság kedvéért a jobb alsó sarkba helyezte a PVSK negyedik találatát. 0-4

Nem lassított a PVSK, továbbra is sorra vezett a támadásokat. A Kétújfalu pedig kitartóan harcolt, nem szegte kedvüket az eredmény, minden egyes megszerzett labdának, jó cselnek örültek, szimpatikusan fociztak. Azt is ki kell emelni, hogy kevés volt a szabálytalanság, a nehéz talajon is kifejezetten sportszerűen játszott mindkét csapat.

A 73. percben Kiss Krisztián kapott egy remek passzt. Elfutott a bal szélen, meglátta, hogy Rácz középen üresen van, passzolt, Rácz Ervin pedig 12 méterről a kapuba bombázott. 0-5

Négy perc múlva a fiatal Bihari Zsombor futott el a szélen, Sztojkának továbbította a labdát, ő visszadta Rácznak aki lőtt, de a hazai kapus nagyot védett. Gyönyörű akció volt!

A 78 percben Kiss Krisztián úgy döntött, hogy messziről növeli a PVSK előnyét. Talán még a csapattársait is meglepte azzal, hogy 28 méterről nem akciót indított, hanem hatalmas gólt lőtt. 0-6

Az utolsó percben Sziládi passzolt a szélre Bihari Zsombornak, aki lendületesen futott el a bal oldalon, a kapu közelébe érve felnézett és a kapus mellett lőtte be a PVS hetedik gólját. 0-7

Toma Árpád: Kicsit nehezebben indult a mérkőzés. Csak a 40. perc körül szereztünk vezetést, de utána érvényre jutott a két csapat közti különbség. A második félidőben már a gólok is jöttek. Megfelelő volt a teljesítményünk, elégedett vagyok a játékkal. Egy ilyen mérkőzés arra is alkalmas, hogy megnézzek olyan játékosokat is akik kevesebbszer jutottak eddig szóhoz, illetve akiket kevésbé ismerek, emiatt többet cseréltem a második félidőben.

A győzelemmel a PVSK a bajnokság negyedik helyére lépett a tabellán, a téli szünet előtt a Bólyt fogadjuk a Verseny utcában 11.26-án, szombaton 13:00 órakor.