Második mérkőzését is megnyerte a bajnokságban felnőtt labdarúgó csapatunk.

AutoCity Volkswagen Baranya Megyei I. osztály 1. forduló. 2021.09.08 - 17:00

PVSK: Pálfi, Piukovics, Fiáth, Pál (Farkas), Kiss, Ndjodo (Ivánovics), Dalipi, Mácsodi, Draskóczi, Sztruhár (Sziládi), Rácz (Kántor)

Boda ÖSE: Kácsor, Wassim, Halasi, Belák (Kabashi), Jenei, Vajk, Németh, Belinda, Laki, Kulcsár, Kolat (Kisfalvi, Kovács)

Góllövők: Fiáth, Ndjodo, Kiss

Az első fordulóból elhalasztott mérkőzést kellemes kora őszi időben játszották a csapatok a Verseny utcában. Pontatlan kapkodós játékkal és mindkét oldalon szögletekkel telt az első tíz perc. A 11 percben egy szép Rácz – Kiss-Rácz játék után a labda a kapu jobb oldala mellett szállt el. Ezt követően fokozatosan vette át a kezdeményezést a PVSK, a bodai védelem is bizonytalan volt, de a gól nem jött.

„Élesebben gyerekek, kicsit nagyobb tempót kell diktálni” – mondta a Tóth Máté a 22. perc elején. Ha a tempó nem is nőtt számottevően, az eredmény hamarosan változott.

A 26. percben Kiss Krisztián 35 méterről lőtt szabadrúgása után Fiáth Péter bombázott 14 méterről a kapuba. 1-0

A félidő végén még négy szögletet is rúghatott a Boda, de a hazai kapu nem forgott veszélyben.

A második játékrészt a szokottnál rövidebb szünet után kezdték a csapatok, és a félidő elején fel is pörgött a tempó. A Boda egyenlíteni akart, a hazaiak az előnyt növelték volna, de pontos játékkal azonban továbbra is adósak maradtak a csapatok.

Az 56 perc elején változtatott Tóth Máté a PVSK felállásán, Sztruhár Botondot Sziládi Roland váltotta. A cserét követő szabadrúgás után a lepattanó labdát Ndjodo elé került, ő pedig higgadtan fejelt közelről a kapuba. 2-0

Nem kellett sokat várni az újabb PVSK találatra sem. Az 59. percben Kiss szerzett labdát, Ráczhoz passzolt, aki Ndjodót látta meg. Bár a csapatkapitány tisztán állt a kapuval szemben, mégis Draskóczinak továbbította a labdát, ő pedig középre adott, ahol Kiss fejezte be egy szép góllal a mintaszerű akciót. 3-0

Szemmel láthatóan magabiztosabb lett a hazai csapat, biztató kombinációkat is be mertek vállalni. 20 perccel a lefújás előtt a fiatalok is lehetőséget kaptak, Kántor, Farkas és Ivánovics is beállt. A vendégek elvesztették a hitüket, kontrákkal próbáltak szépíteni, de a levegőben az újabb hazai gól volt benne. Az utolsó percekben Kántornak volt még egy hatalmas helyzete, de az eredmény végül maradt 3-0.

Tóth Máté, vezetőedző: "Három null után elégedettnek kell lenni, az is vagyok. Nehéz mérkőzés volt, azt sajnálom igazán, hogy megint bennünk maradt két-három gól, mint a múlt heti kupameccsen is, de minden dicséretet megérdemelnek a srácok mert nyertünk, gólt sem kaptunk. Ezzel minden hazai meccsen elégedett lennék."