Harmadik vereségét is elszenvedte labdarúgó csapatunk

Az idei harmadik bajnoki találkozón sem tudott pontot, vagy pontokat szerezni a PVSK csapata. A Nagykozár otthonában hiába vezettünk már a 10. percben, a hazaiak még az első félidőben fordítottak, és meg is tartották előnyüket.

Labdarúgó-mérkőzés: Nagykozár KSE PVSK 21 (21)

Férfilabdarúgás, Vármegyei bajnokság, I. o., 3. forduló, labdarúgó pálya, Nagykozár 91 néző.

PVSK: Körösztös – Kerényi, Cseresnyés, Demeter, Tornyos – Kiss K., Farkas A.(Szendelbacher), Duraku (Budávári), Kiss-Tóth D. (Szatmári), – Sziládi, Pánovics (Bihari) Vezetőedző: Schneider Gábor

Vezette: Albert Gábor (Sáfárik Patrik János, Karcagi Balázs)

Góllövő: Horváth, Babai illetve, Kiss K.

I.félidő:

Az első hat perc egyértelmű vendégfölénnyel telt, ezután feléledtek a hazaiak, ezt a kilenc perc alatt elvégzett három szögletük is jelezte. A PVSK gólja is egy nagykozári sarokrúgás után esett. A 10. percben a mi tizenhatosunkról előrevágott labdával Kiss Krisztián iramodott meg a jobboldalon, majd befele csinált egy cselt és mintegy 20 m-ről a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtte a PVSK vezető gólját, 0–1! Ekkor még joggal reménykedtünk a jó folytatásban, hiszen lendületben volt csapat.

Ezután jobbára mezőnyjáték folyt, kemény párharcokkal, ütközésekkel, és meglepetésre, hazai góllal.

A 22. percben egy baloldalon vezetett támadás után lőtte a hazaiak támadója váratlanul kapura a labdát, amelyet Körösztös középre kiütött, de pont a jó helyen tartózkodó Horváth Dániel elé, aki 5-m-ről belőtte az egyenlítő gólt, 1–1!

A 25. percben nagy hazai bombát hárított bravúrral Körösztös.

A PVSK nagy erőket vetett be, hogy még a félidő előtt belője a vezető gólt, kapufát is lőttünk, Kerényinek is volt egy nagy helyzete, de ahelyett, hogy mi lőttünk volna gólt, nos, kaptunk egyet.

A 40. percben egy baloldali hazai akció után középre, a tisztán álló Babaihoz került a labda, aki az elfekvő Körösztös fölött úgy lőtt a hálóba, hogy kapusunk, egy jobb koncentrációval párosuló némi szerencsével, akár védhette is volna ezt a lövést, 2–1!.

II félidő:

Itt akár vége is lehetne a tudósításnak, hiszen megvan a végeredmény, ha nem csengenének a tudósító fülébe Schneider Gábor szavai, hogy nyerni jöttünk Nagykozárba.

A recept most is egyszerű volt, birtokoljuk többet a labdát, és lőjünk minél többet kapura, mert abból lesz a gól. Az első tétellel nem is volt probléma, hiszen gyakorlatilag a teljes második játékrész a hazaiak térfelén folyt, sok átadás, keresztlabdák, kapufák, és veszélyes, vagy a kapura egyáltalán nem veszélyes szabadrúgások váltogatták egymást. Miközben a hazaiak hősies védekezésük mellett néhány veszélyes kontrát is vezettek, levegőben lógott az egyenlítő gól, a 60. percben Kiss Krisztián még a kapu csücskét is eltalálta, de vagy a kapus, vagy egy jól fejelő védő megakadályozta az egyenlítő találatot.

Néhányszor a sárga lap is előkerült, és sajnos, az utolsó percekben Kiss-Tóth Dominik súlyosnak tűnő térdsérülést is szenvedett, de az eredmény nem változott. A csaknem 100 lelkes hazai néző hangosan ünnepelte az első győzelmet, a már sötétbe boruló Nagykozári pályán. Nekünk pedig marad, az immáron állandó kérdés, hol a fény az alagút végén? Ismét vereség, sorozatban a harmadik. Jövő hétvégén Villányba látogat a PVSK…

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: Ez a bajnokság nem ugyan az, mint az előző évi, gyakorlatilag a Nagykozár kivételével azok indultak az idén, akik ellen nem szerepeltünk tavaly sem sikeresen. Ifikorú, 16-17 éves játékosoknak kell a felnőttek bajnokságában szerepelniük, és mivel nem tudják felvenni ennek a kiélezett bajnokságnak a ritmusát, teljesen hektikus a teljesítményük. Példa erre a mai vereség is.