Győzelemmel kezdte az idei szezont labdarúgó csapatunk

A hazaiakhoz hasonlóan a második fordulóban szállt be a megyebajnoki küzdelmekbe a PVSK csapata, és a Szederkény otthonában küzdelmes mérkőzésen egy értékes idegenbeli győzelemmel kezdte a bajnokságot.

Labdarúgó mérkőzés: Szederkényi SE – PVSK 1-3 (1-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 2. forduló, Szederkény, Sportpálya: 110 néző
Vezette: Horváth Gy. (Szolga, Gellai)

PVSK: Pálfi – Dalipi R., Fiáth, Pál (Sztruhár), Tornyos - Farkas, Kiss, Ndjodo, Nagy, – Draskóczi (Ivánovics), Rácz (Kántor) Vezetőedző: Tóth Máté
Pécsi góllövők: Draskóczi, Fiáth, Ivánovics

Bár már játszott tétmeccseket Tóth Mátéval az új vezetőedzővel, és még a Megyei Kupában is áll a PVSK csapata, de a bajnoki bemutatkozás vasárnap Szederkényben volt. Szerencsére a találkozó kezdetére elállt az eső, bár a talaj csúszós maradt. Az első tíz percben egymást, és a felázott játékteret próbálták kiismerni a csapatok, ebben az időszakban a kapuk nem forogtak veszélyben. Tíz perc után lábrakapott a PVSK, Rácz előbb fölé lőtte a labdát egy igéretes helyzetben, majd két perc múlva a kapus kezébe fejelt mintegy 10 m-ről. Az látszott, hogy nagyon nehéz dolga lesz a PVSK-nak, a rendkívül lelkesen játszó hazaiak ellen. Az első félidő kétharmadánál Pál még lőtt egy kapufát is.

A szederkényi kapufa bal alsó sarkáról pattant ki a labda

És láss csodát, a hazaiak szinte a semmiből vezetést szereztek. A 34. percben egy előrevágott labdával a hazaiak villámgyors játékosa, Táborosi iramodott meg. Lépéselőnybe kerülve jobbról mintegy 12-m-ről a kiinduló Pálfi lábai között lőtt a PVSK kapujába. 1-0!
Bár menet közben Kiss és Draskóczi helyet cserélt és próbáltuk a középpályát jól kihasználva az ellenfél kapuja elé kerülni, az egyenlítés nem sikerült, így hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

II. félidő:

Mezőnyfölényben játszott a PVSK, többet birtokolta a labdát, szinte a játékrész elejétől az ellenfél térfelen folyt a játék, és bár furcsa körülmények között, de jött az első gólunk is. Az 58. percben ahogy azt már megszoktuk, Kiss lendületesen a jobb oldalról indulva befele cselezett, és a 16-os közepénél tartózkodó Draskóczihoz passzolt. Martin fordulásból kapura lőtt, amelybe egy védő beletette a lábát. A kiinduló kapus feje felett a labda behullott a hazaiak kapujába. 1-1!

Az egyenlítő gól

A 69. percben Kiss Krisztián végzett el szögletet. A jól beívelt játékszer átszállt a fejek felett, amelyet Rácznak sikerült visszafejelnie. Ketten is berobbantak, de az ötösön Fiáth érte el előbb, és a hálóba pöckölte a játékszert. 1-2!

Tovább tartott mezőnyfölényünk, és látszott, minden szükséges energiát ami kell, bevetünk majd, hogy hozzuk ezt a nagyon fontos első bajnoki mérkőzést. Egyre inkább kijött a két csapat közötti erőnléti különbség. A hangulat is paprikásabb lett, többször került elő a sárga lap is. Izgultunk, hogy ne egyenlítsenek a hazaiak, és a végén mi rúgtunk gólt. A 91. percben Ndjodo harcolt meg egy labdáért. Roppant erőszakosan kiküzdve a lehetőséget középre küldte a labdát, és a jókor érkező Ivánovics belőtte a harmadikat. 1-3!

Nyertünk, és ez a lényeg. A győzelmet, az utóbbi meccsek sikereit, és a bajnoki jó rajtot már senki nem veheti el csapatunktól. A mérkőzés utáni beszélgetésekből az derült ki, hogy erre a csapatra, beleértve a fiatalokat is, lehet építeni.

Tóth Máté vezetőedző, PVSK: - Valóban ma az volt a legfontosabb, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést, ez sikerült is. Be kell vallanom, az első félidőben nem játszottunk jól. A másoik játékrészben megmutatkozott a két csapat közötti erőnléti különbség is, és belőttük a helyzeteinket. Nagyon örömteli a fiatalok játéka, gólt is szereztek, megmutatták, hogy lehet rájuk számítani.