Győzelemmel fejeztük be a szezont

A végső helyezés szempontjából rendkívül fontos mérkőzést nyert meg az utolsó fordulóban a PVSK labdarúgó csapata a Szederkény otthonában, és ezzel a bajnokságot a negyedik helyen zárta.

Labdarúgó mérkőzés: Szederkényi SE – PVSK 1-3 (0-1)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 30. forduló, Szederkény, Sportpálya: 100 néző
Vezette: Brozovics (Lóga, Bene)
PVSK: Győri – Dienes (Bárány, Barot), Kiss, Nagy (Turi), Sziládi - Tiffán, Dalipi A. (Lőrincz), Kántor (Tornyos), Pál (Juhász) – Nagy, Rácz Vezetőedző: Kósa Sándor, Szakmai vezető: Toma Árpád

Pécsi góllövők: Nagy J., Rácz E., Lőrincz A.

Mintegy felvezetésként a PVSK lőtt először kapura, és a tapogatódzó kezdés után higgadt labdakihozatalok, és pontos átadások jellemezték ekkor játékunkat. A 6. percben jó helyzetből Sziládi a kapusba lőtte a labdát, majd ígéretes szituáció után Rácz veszélyeztette a hazaiak kapuját.

Mezőnyfölényben játszott a PVSK, és jött az első gól.

A 16. percben, mint ahogy azt már megszokhattuk, Kiss Krisztián végzett el szögletet. A jól beívelt játékszerbe a kiinduló kapus beleütött, de megfogni nem tudta, és az a kezéből kicsúszott, Nagy Jeromos elé került, aki higgadtan lőtte be a vezető gólunkat a szederkényi kapuba, 0-1!

Tovább tartott mezőnyfölényünk, és látszott, minden szükséges energiát bevetünk majd, ha kell, hogy hozzuk ezt a nagyon fontos mérkőzést. A 36. percben ismét Kiss ívelte a 16-oson belülre a labdát, a berobbanó Sziládi 10 m-ről fölé lőtt. Mindenesetre ez a szituáció is rámutatott arra, hogy a precízen végrehajtott pontrúgásaink, a kapuközeli szabadrúgások, vagy akár a szögletek milyen lehetséges veszélyt jelentenek az ellenfél kapujára.

II. félidő

Lassú ritmusban, sok oldalátadásokkal kezdtek a csapatok, de néhány eltelt perc után az látszott, összekapta magát a Szederkény, reménykedhettek, hiszen mindössze egyetlen gól volt a hátrányuk. A PVSK okosan próbálta lassítani a játékot ügyelve arra, hogy ne sok területet engedjen át az ellenfélnek. Ahogy haladt előre az idő, egyre inkább átvettük a középpálya ellenőrzését, miközben a hazaiak az egyetlen lehetséges fegyverrel, a kontrákkal próbálkoztak, szerencsére a legtöbbször eredménytelenül.

És jött az idegnyugtató második gól.

A 62. percben, az időközben becserélt Turi jobbról remek ívű, magas beadása a büntetőpont tájékán teljesen egyedül találta Ráczot, aki klasszikus fejelő mozdulattal, ahogy az a nagy könyveben meg van írva, bólintott a kapu bal sarkába, 0-2!
Ez a gól, bár talán senki nem vallotta be magának, tulajdonképpen a megnyugvást jelenthette számunkra. Higgadtan szőhettük a támadásainkat, szép kombinációk, szélről induló betörések, a jó és pontos átadások jellemezték ezt az időszakot, amely időnként veszélyes, a hazai kapust alaposan próbára tevő lövésekben végződtek.

A tanítható harmadik találat.

A 80. percben egy mélységi kiugratás után Kiss indult meg a bal oldalon, majd ritmust váltva, még az alapvonal előtti területről lágyan középre adta a labdát, és az érkező Lőrincz kapásból, belsővel a hálóba lőtte a harmadikat, 0-3! Tanítható befejezés egy mestermunkával a végén, az volt ez a találat.!

Jött a szépítés!

A 84. percben egy védő fejjén megcsúszott labda, amely a hazai kapufára, majd a mezőnybe pattant, és a berobbanó Kopeczky belőtte hazaiak becsületgólját, 1-3!

Nyertünk, és ez a lényeg. A győzelmet, az utóbbi meccsek sikereit, és a bajnoki negyedik helyezést, már senki nem veheti el csapatunktól. A mérkőzés utáni évzárón, már a jövőt tervező hangok is előkerültek, amelynek kicsengése, hogy erre a csapatra, legalábbis a gerincére, lehet építeni. És olyan együttest kell összerakni jövőre, amely egy minőségi ugrással eljut oda, ahová a feltételek és a készülő stadion predesztinálja.

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Szerintem a srácok ma is minden energiájukat mozgósították a nagyon fontos győzelemért, bár még a szerdai meccs benne volt a lábakban. Nem véletlen, hogy zsinórban ennyi mérkőzést tudtunk nyerni. Úgy gondolom, az utóbbi hetek jó teljesítményét ezzel a sikerrel nyomatékosítottuk. Mindenki hozzátette a magáét ehhez, gratulálok a fiúknak!