Győzelem a hétközi mérkőzésen

A második fordulóból elmaradt labdarúgó mérkőzést pótolt a két csapat, amelyen az esélyesebb és a gólhelyzeteit jól kihasználó PVSK nyert meg.

PVSK – Nagykozári KSE 3-1 (2-0)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 2. forduló, Pécs, PVSK Sportközpont - műfüves pálya,
66 néző
Vezette: Takács (Véghelyi, Varga)
Gólszerzők: Gergye 11-esből, Kiss, Rácz, illetve,Zólyomi

PVSK: Pogacsics – Rácz, Fiáth, Kiss K. (Draskóczi), Tornyos – Kiss D., Aszalós, Sziládi (Mitrovik), Gergye (Kiss M.) – Nagy J. (Kerényi), Sztojka (Pánovics) Vezetőedző: Mink Olivér

A gólok története:

A tizenkettedik percben Sztojka Alex nagyszerű ütemben passzolt Rácz Ervinhez, akit az ellenfél védője buktatott. Mivel a szabálytalanság a büntetőterületen belül történt, Takács játékvezető büntetőt ítélt, melyet Gergye Dániel magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába - 1-0.

Alig hét percet kellett várni a második PVSK találatra. Nagy Jeromos futott el lendületesen a pálya bal oldalán, egy csel után lövöhejzetbe került, de lövését a Csutora György kapus bravúrral még hárította, a kipattanó labdát Kiss Krisztián egy igazítás után bal lábbal a kapu jobb aqalsó sarkába lőtte - 2-0.

Nem adta fel a szívósan küzdő, megalkuvást nem ismerő Nagykozár, egy kósza ellentámadásból meg is szerezték a szépítő gólt. Zólyomi Máté erős, pontos lövése után ugyan ott kötött ki a labda, ahova azt Kiss Krisztián még az első félidőben lőtte: a kapu jobb alsó sarkába - 2-1.

A gól ébresztőleg hatott a PVSK csapatára, mindössze négy percet kellett várni az újabb hazai gólra. Egy mintaszerű, kevés passzos támadás végén, a mérkőzés legjobbjának, Kiss Krisztiánnak a passzát Rácz Ervin juttatta az ellenfél kapujába. Érezhető volt, hogy ezzel el is dőlt a mérkőzés - 3-1.

Mink Olivér: Nem okozott meglepetést számunkra a Nagykozár, tudtuk, hogy rendkívül kellemetlen, fegyelmezett, hajtós, jó csapat. Egy pillanatra sem adták fel. Szerencsére, mi nagyon jókor szereztük a góljainkat. Nem játszottunk rosszul, a mérkőzést mi uraltuk, megérdemelt győzelmet arattunk, fontos három pontot szereztünk.

A következő meccsre sem kell sokat várni: a PVSK csapata szeptember 25-én vasárnap Villányba látogat.