A sokak által a PVSK szempontjából könnyebbnek gondolt találkozón, csak nagyon nehezen tartotta otthon a három pontot, a körömszakadtáig harcoló, és nagyot küzdő, lelkes vendégek ellen a hazai gárda.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Lovászhetényi FC 3-2 (1-1)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 26. forduló, PVSK, Verseny utcai Sportpálya, 50 néző

Vezette: Ádám (Dr. Brozovics, Hevesi)

PVSK: Bárány Barot – Dalipi, Vida, Kiss, Nagy - Sziládi, Ndjodo, Tiffán (Pál), Kántor – Dienes, Juhász Vezetőedző: Kósa Sándor,

Szakmai vezető: Toma Árpád

Pécsi góllövők: Juhász, Vida (büntetőből), Ndjodo

I. félidő:

A délutáni zimankó után gyönyörű napsütésben kezdődött a meccs, kevés elszánt néző előtt.

Az első játékrészben elég csendben csordogált a mérkőzés, mintha az izmok átmelegedését várták volna a csapatok. Bár a 2. percben akár a vezetést is megszerezhette volna a PVSK. Dalipi bal oldali beadása után szépen mentettek a vendégvédők a berobbanó hazai csatárok elől.

A másik oldalon egy veszélyes fejes jelezte, hogy éled a Lovászhetény is. Aztán derült égből, nem az égi áldás, hanem a vendégvezetés jött. A 29. percben egy előre vágott bal oldali labdára Bárány Barot kapus, mintegy 18 méterre rohant ki a kapujából, és Kelemen elgurította mellette a labdát, amely a kapu bal oldalán a hálóba vágódott. 0-1!

Megint hátrányba kerültünk, és futhattunk az eredmény után, nekigyürkőzve az egyenlítésnek. A tetszetősebb akciókat kétségkívül mi vezettük, de a befejezések rendre nem sikerültek, de szerencsére még a félidő befejezése előtt sikerült egyenlítenünk. Az ellenfél kapujánál, az ötös sarkáról Ndjodo visszafelé fejelte a labdát, és a berobbanó Juhász mintegy 6 méterről a kapu közepébe lőtt, 1-1! Egy ilyen egyszerű döntés Ndjodo-tól gólt eredményezett, sajnos ezekből keveset láttunk ebben a játékrészben.

II. félidő:

Az 51. percben Nagy mintegy huszonöt méterre a kapunktól szabálytalankodott, majd kézzel elütötte a labdát. A megítélt pontrúgás után a tisztán maradt Láng Zsolt 2 m-ről befejelte a vendégek vezető gólját,1-2!

A 86. percben Juhász Rolandot buktatták a büntetőterületen belül, a jogos 11-est Vida higgadtan gurította a kapu közepébe, 2-2!

A 92. percben aztán eldőlt a mérkőzés. Mintegy 20 m-re a Lovászhetényi kaputól szabadrúgást kaptunk. A labda mögé Ndjodo állt, és nem erőből, de inkább nyesve lőtte be a harmadik, egyben győztes gólt, 3-2!

Érthető nagy volt az öröm, annak ellenére is, hogy a sokáig vesztett helyzetben lévő hazaiak nem találták a rést a vendég védőfalban. Az eufória helyett, jó ha szót ejtünk majd a hibákról is, és elemezve a játékot, arra is választ keresünk, miért játszottak néhányan mélyen tudásuk alatt a csapatból.

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Csak ismételni tudom magam a legutóbbi nyilatkozatomhoz hasonlóan, hogy megnyertük ugyan a találkozót, az első félidőben jól is játszottunk, majd futottunk az eredmény után, és ekkor sok hibát is elkövettünk. Persze, nem lehet mindig hiba nélkül játszani, és az ilyen meccseket is hozni kell. Most sorozatban két hét alatt négy találkozó jön, meg kell találnunk a hatékony megoldásokat a jó szerepléshez, ha a tabellán előrébb szeretnénk kerülni.