Gólzápor a csípős februári napsütésben

Az első sípszótól a mérkőzés lefújásáig gólratörően, és minden idegszálával a győzelemre törekedve játszotta le elmaradt mérkőzését a PVSK. A gólkülönbség reális, az ellenfél csak ritkán jutott el a hazai kapuig.

PVSK – Gyógyfürdő Harkány 12-0 (3-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 13. forduló, PVSK, Verseny utcai Műfüves pálya, nézők nélkül
Vezette: Horváth György (Löffler, Sebestyén)

PVSK: Bárány Barót – Tornyos, Vida (Kabashi), Kiss (Dalipi R.), Turi (Pál) – Sziládi (Nagy R.), Ndjodo, Lőrincz, Kántor (Draskóczi) – Juhász, Rácz Vezetőedző: Kósa Sándor
Pécsi góllövők: Sziládi, Kiss, Rácz 4, Lőrincz, Draskóczi, Juhász 2, Teszárik és Illés, mindkettő öngól

A gólok története:
1.félidő:

9. perc: Ndjodo végezhetett el szabadrúgást, a középről kipattanó labdát Sziládi közelről mintegy 5 m-ről lőtte a hálóba, 1-0. (Sziládi előzőleg megsérült, és a gólja után röviddel le is cserélték.)
A 18. percben sérülés miatt a vendég kapust, Molnárt is le kellett cserélni, helyére Szentgróti jött be.
A 19. percben Rácz lőtt fölé úgy, hogy a labda a kapufát is súrolta.
26. perc: Turi mesteri labdával indította Kisst, aki néhány lépés után a baloldalról mintegy 14 m-ről a hosszú sarokba lőtte a labdát, 2-0.
35.perc: Rácz beadását Lőrincz 16 m-ről lőtte a kapuba, 3-0
Ez volt a félidő eredménye.

II. félidő:

Csak néhány percig volt kiegyenlített a játék, azután rákapcsolt a PVSK, és szebbnél-szebb kombinatív támadásokat vezetve futószalagon termelte a gólokat.
58. perc: Lőrincz szöglete után Juhász 5 m-ről fejelt a kapuba, 4-0.
64.perc: Nagy Richárd adta be a labdát, amelyet a harkányi játékos Teszárik felszabadítás helyett a saját kapujába lőtt, 5-0.
69.perc: Pál indítása után Draskóczi került helyzetbe, és a kifutó kapuson átemelt labdáját a kétségbeesetten menteni kakaró védő már a gólvonalon túl érte el, 6-0.
70.perc: Rácz került helyzetbe, és a kifutó kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 7-0.
79. perc: Draskóczi lövését a kapus kiütötte, amelyet 6 m-ről Rácz juttatta a kapuba, 8-0.
81.perc: Egy nagyon rossz hazaadás után Rácz kapta a labdát, aki egészen a kapuig vitte, majd 6 méterről belőtte, 9-0.
85. perc: A nagyon aktív és gólerős Rácz, megint helyzetbe került, és belőtte a tizediket, 10-0.
87.perc: Nagy Richárd beadása után ismét egy vendégvédőről, Illésről került a labda hálóba, 11-0.
90.perc: Az i-re a pontot az utolsó percben Juhász tette fel, 12-0.

Ilyen arányban is megérdemelten nyert a PVSK. Nagy kár, hogy ezt a tekintélyparancsoló évkezdést a helyszínen nem láthatták a nézők, de oldalunkon megnézhetik a meccset, és az egy tucatnyi hazai gólt is láthatják.

Kósa Sándor vezetőedző, PVSK: - Úgy gondolom megtiszteltük azzal ellenfelünket, hogy végig teljes erőbádobással, és gólratörően játszottunk. Ez egy nagyon jó évadkezdés volt, és különösen a második félidőbeli jó játékunknak köszönhetően született meg ez a nagy különbségű győzelem. A következő PEAC elleni meccsünkre is ugyanígy készülünk, megyünk tovább a megkezdett úton.