Ha szeptember eleje, akkor szüret – gondolhatták a villányiak, akik a hétközben kezdődött szőlő-betakarítás után a Verseny utcában gólokkal folytatták a szüretet: az első félidőben hét perc alatt eldöntötték a meccset a hazai pályán indiszponáltan játszó Vasút ellen.

Pécsi VSK – Villányi TC 1-4 (0-3)

Férfi labdarúgás, megyei I. osztály, 3. forduló. Pécs, Verseny u., 150 néző.

Vezette: Albert (Patai, Szemes).

PVSK: Bárány (Győri) – Kántor, Tornyos (Vida), Juhász, Tiffán – Sziládi, Turi, Dalipi, Kiss (Draskóczi) – Rácz (Lőrincz), Ndjodo (Kaufmann). Vezetőedző: Kósa Sándor.

Pécsi gólszerző: Ndjodo (56. perc)

Kiállítva: Lőrincz (88. perc)

Az első helyzet Turi előtt adódott, aki a 3. percben Dalipi indításával léphetett ki a bal oldalon, de a villányi kapusba lőtte a labdát. Ezután fokozatosan átvette a játék irányítását a vendégcsapat: főleg Nagy virgonckodott a jobb oldalon. A villányi fölény a 31. percben érett góllá: Havasi ugratta ki kiváló ütemben Nagyot, aki elhúzta a labdát a rárontó Bárány mellett, majd az üres kapuba lőtt. 0-1 A gól után teljesen elvesztette a fonalat a hazai csapat, a vendégek pedig könyörtelenül kihasználták a bizonytalankodást. A 34. percben Nagy lépett ki az egymásra váró védők között, Tornyos pedig felöklelte őt. A megítélt büntetőt Havasi higgadtan értékesítette. 0-2 Ezzel sem volt vége a villányi fesztiválnak, két perccel később ugyanis megint Havasi volt a főszereplő, aki Bárány öklözését levette, majd fordulásból a kapu közepébe bombázta. 0-3

A fordulás után mindent egy lapra feltéve támadtak a hazaiak, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani a Villány kapuja előtt. Pontrúgásokból viszont többször is megtornáztatták a vendégek hálóőrét: Ndjodo és Kiss is közel állt ahhoz, hogy gólt szerezzen. Aztán ez az 56. percben végül Ndjodonak sikerült is: a PVSK rutinos támadója szinte lemásolta Szoboszlai Dominik törökországi szabadrúgását: védhetetlen lövése a kapufáról vágódott a villányi kapuba. 1-3 Hiába csillant fel a remény a szépítéssel a pécsi csapat előtt, egy kapitális védelmi hiba szinte azonnal megpecsételte a PVSK sorsát: az 59. percben Bárány felívelésébe Nagy lépett bele, a lepattanó labdát pedig Havasi jó 50 méterről lőtte az üresen maradt hazai kapuba. 1-4 A hátralévő fél órában is támadgatott a Vasút (a 67. percben Vida 18 méteres lövése járt legközelebb a gólhoz, de a villányi kapus bravúrral hárított, a szöglet után pedig Dalipi rúgta fölé a labdát az ötösről), és a Villány kontrái is veszélyesek voltak, de újabb gól már nem esett. A 88. percben még okozott némi izgalmat, hogy Lőrincz túl vehemensen reklamált egy szabálytalanságot a játékvezetőnél, amiért a sípmester kiállította a magáról megfeledkezett pécsi támadót.

Az első félidő utolsó negyedórájában érthetetlen módon összeomlott a PVSK, így tálcán kínálta fel a mérkőzést a végig jobban koncentráló Villánynak, amely három forduló után veretlenül vezeti a bajnokságot. A PVSK jövő héten szombaton a Sellye ellen javíthat az eddigi igen szerény hazai mérlegén.