Gólhelyzet nélküli mérkőzésen kaptunk ki Villányban

Az első sípszótól a mérkőzés lefújásáig mindkét csapat nyíltan és minden idegszálával a győzelemre törekedve játszott, de ez a nyitott játék sok hibát is rejtett magában. Lényegében igazi gólhelyzet nélkül kaptunk ki úgy, hogy még az utolsó másodpercekben is volt esélyünk egyenlíteni.

Labdarúgó mérkőzés: Villány TC – PVSK 2-1 (1-1)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 18. forduló, Villány sportpálya, nézők nélkül
Vezette: Jakab (Lakatos, Ormai)

PVSK: Győri – Dienes, Tornyos, Vida, Kiss - Sziládi, Ndjodo, Nagy, Pál (Turi) – Draskóczi (Dalipi A.), Tiffán, Vezetőedző: Kósa Sándor, Szakmai vezető: Toma Árpád

I.félidő

Napsütéses, de hűvös időben kezdődött a meccs, és ahogy Mohácson, itt is rögtön a találkozó elején gólt kaptunk.
A 8. percben egy magasan előreívelt, amúgy teljesen veszélytelen labdát nem tudott megfogni, Győri, és a kiejtett játékszert Gellén Dávid közelről a hálóba pofozta, 1-0. Igaz, megzavarták kapusunkat, az is lehet, hogy akadályozták is, de mivel még nem volt birtokában a labda, a játékvezető megadta a gólt.

Kezdődött a mohácsi recept, futhattunk az eredmény után. A kombinációkba sokszor hiba csúszott, egyoldalúvá vált a játék, és a Ndjodo-ra előreívelt labdák hatástalanok voltak. Középpályán a pontatlanság miatt rengeteg labdát veszítettünk. És ami még szomorúbb 40 percig nem lőttünk kapura.
Amikor már azt hittük, hátrányban fordulunk, akkor jött az egyenlítés, a 40. percben Vida észrevette a középen üresen álló Ndjodo-t, aki egyből a jobb oldalon kiugrani készülő Kiss Krisztiánhoz adta a labdát, aki néhány lépés után, mintegy 12 m-ről a kapus mellett a villányi kapu bal oldalába lőtte az egyenlítő gólunkat, 1-1 (az eddigi baloldalas játék után végre egyszer jobbra forgattunk).
Kicsit nyugodtabban térhettünk pihenőre.

A második játékrész is nagy küzdelmet rengeteg ütközést hozott. A játékrész nagy részében mi támadtunk, de kapura egyáltalán nem voltunk veszélyesek. A 86. percben a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a büntető területen belül szabálytalanságot követtünk el, ezért 11-est ítélt a hazaiaknak. A büntetőt Havasi Dániel nagy erővel bombázta a PVSK kapujába, 2-1. Tegyük hozzá két perccel előtte, egy 20 m-es szabadrúgást Győri bravúrral hárított.
Az utolsó másodpercig támadtunk, de szerencsénk sem volt, sajnos nem sikerült egyenlíteni, de nincs sok idő, hiszen szerdán ismét pályára lép a csapat, a Boda ellen.

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Az első félidőben még úgy-ahogy rendben voltunk, a védekezésben és a kontrajátékban is. Szerencsétlen gólt kaptunk, ezután hiába játszottunk mezőnyfölényben, helyzetekig sem jutottunk el. Be kell látnunk, hogy a félidőben végrehajtott cserék nem sokat tudtak hozzátenni a játékhoz. A büntető olyan szabálytalanság eredménye volt, amit teljesen felesleges volt elkövetni. A Villány úgy nyert, hogy igazi gólhelyzete sem volt, igaz nekünk sem.