Főtáblán a labdarúgócsapat a Magyar Kupában

Nagy csatában nyerte a Boda elleni mérkőzését a PVSK labdarúgócsapata, és ezzel a bajnoki negyedik helyezés mellett, a Magyar Kupa sikert is begyűjtötte.

Labdarúgó mérkőzés: Boda ÖSE – PVSK 0-3 (0-0)

Férfi Labdarúgás, Baranya Megyei Kupa 2. forduló, Boda, Sportpálya: 50 néző

Vezette: Albert (Bene, Kónya)

PVSK: Bárány Barót – Dienes, Vida, Kiss (Kovácsfi), Kántor (Turi) – Ndjodo, Dalipi A., Tiffán (Kerényi), Nagy – Pál (Dalipi R.) Juhász (Ivánovics) Edző: Kósa Sándor, Szakmai vezető: Toma Árpád
Pécsi góllövők: Ivánovics, Kiss K., Ndjodo.

Mintegy felvezetésként a 10. másodpercben a Boda megszerezhette volna a vezetést, Bárány Barót kifutott a kapujából, a bodai játékos átemelte felette a labdát, amely a felső lécen csattant! Ahogy mondani szokták: meghűlt ereinkben a vér.
Majd a széltől támogatott PVSK a 34. percben lőtt először kapura, ezután négy percen belül, még háromszor találta el a kaput, de a bodai hálóőr mindannyiszor bravúrral hárított. Először Ndjodo, majd Kiss, és ismét Ndjodo veszélyeztette a hazai kaput. A félidő végéig nem sikerült betalálni. Sajnos a 13. percben Juhász megsérült, nem tudta folytatni a játékot.

II.félidő

Rákapcsoltak a csapatok, amely azt mutatta, hogy el akarják dönteni a mérkőzést. Egyre inkább kidomborodott az erőnléti és technikai különbség. A PVSK átvette az irányítást, és a 63. percben meglehetősen furcsa, és a hazaiak számára felkavaró góllal megszerezte a vezetést.
Ivánovics indult meg a jobbszélen, beadta a labdát, ami egy kicsit mélyre sikeredett, és kapura kanyarodott. Az eddig bravúrosan védő hazai kapus, Szilágyi Gergő felnyúlt, majd egy picit hátra ejtette, de másodszorra megfogta. Albert játékvezető elsőre is megadta a gólt, majd az asszisztenssel is konzultált és középre mutatott. 0-1! A találatot Ivánovicsnak adták.

Az első gól
Ettől kezdve belelendültünk, sok akció végződött kapuralövéssel, végül kettő be is ment.
A 82. percben Kiss Krisztián elhúzta a labdát a kapus mellett, lépett még kettőt, majd egy hazai védő mellett a jobb oldalról lőtt a hazai kapu jobb sarkába, 0-2!

Kiss Krisztián találata
87. perc: Ndjodo egy kavarodás után a tizenhatos környékén kiharcolt egy labdát, a kapu felé fordulva, szinte Kiss gólját lemásolva, a bodai kapu jobb oldalába bombázta a harmadik gólunkat, 0-3!

Edi a második gólhoz gratulált, aztán ő is rúgott egyet!

A hazai játékosok nehezen viselték a történteket a felgyülemlett feszültség indulatos belemenésekben, és olykor durva szabálytalanságokban csúcsosodott ki. A 85. percben egy kavarodás alakult ki a pálya közepén, amolyan adok-kapok, lökdösődéssel fűszerezve, amely után Albert játékvezető Turi Tamást kiállította.

Nyertünk, és ez a lényeg. A győzelmet, az utóbbi meccsek sikereit, és a továbbjutást nem kell külön megmagyarázni, szerdán már felszabadultan játszhatunk a Komló ellen, mivel a főtábla megvan, ott már a tét a kupadöntőbe kerülés.

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Nehezen lendültünk játékba, de úgy gondolom, a második félidőben megmutatkozott a két csapat közötti erőnléti és tudásbeli különbség. Sajnos szerdára kicsit megfogyatkoztunk, sérülés és a kiállítás miatt, de amit vállaltunk azt már teljesítettük, és mindenki hozzátette a magáét ehhez a sikerhez.