Felnőtt labdarúgó csapatunk a PEAC II. otthonában szenvedett vereséget

Harcos, kemény mérkőzésen a végig nagy akarással, és kevesebb hibával játszó, a gólhelyzeteit jobban kihasználó egyetemi csapat nyerte a pécsi megye-bajnoki rangadót, az ellenfél kapuját alig-alig veszélyeztető PVSK ellen.

PTE PEAC II. - PVSK 2-0 (1-0)
Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 28. forduló, Pécs, PMFC labdarúgó pálya, 82 néző
Vezette: György Balázs (Véghelyi Zoltán, Pavlovics András)
Góllövők: Bóka, Fűrész

PVSK: Csutora - Városi, Demeter, Tornyos, Kiss Krisztián – Duraku (Szendelbacher), Sziládi, Draskóczi (Berze), Kerényi – Pánovics (Bihari), Nagy J. Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Mindkét csapat nagy erőket mozgósított már az első percekben is. Nagy párharcok, látványos becsúszószerelések váltották egymást, ebben a játékrészben a PEAC irányított. Feltűnő volt, hogy több támadást is a jobboldalon vezettek az egyetemisták.

Már a harmadik percben kapusunknak kellett védeni egy 8 méterről leadott, kapu közepébe tartó lövést. Néhány perc múlva szinte lemásolták a hazaiak az előző támadást, most sem lett gól, de figyelmeztető jelek voltak.

A gólt is jobboldali akció után kaptuk. A 20. percben nagyon gyors, egyérintős adogatás után, a kapunktól 8 m-re álló Bóka elé került a labda, aki a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0!

Két kérdés merülhet fel a góllal kapcsolatban, egy, hogy tolódhatott el ennyire a védelmünk, kettő, miként kaphatta teljesen tisztán a labdát Bóka.

Ezután hat-hét percre, a félidő végére feltámadt a PVSK. Amelynek során egyenlíthettünk volna. A 42. percben Draskóczi óriási lendülettel tört kapura, Kiss Krisztiánhoz játszott, aki egyből Sziládinak adta. Ő kissé kisodródva visszatette Kiss elé, aki mintegy 18 m-ről bődületes felső kapufát lőtt. Szép, gólt érdemló akció volt!

II félidő:

Ahogy az lenni szokott, a második játékrészre felgyorsultak az események, és a sárga lap is előkerült néha. Kicsit feljavultunk, de változatlanul sok labdát adtunk el.

Sajnos, a középpályán nem volt egy olyan játékos, aki kézbe vette volna az irányítást, és szervezi a játékot, persze ebben a hazaiak is „bűnösek” voltak, jól zárták le a területeket, és mindig volt olyan ember, aki párharcot nyert, vagy becsúszva szerelt ebben az időszakban. Bár ekkor többször eljutottunka PEAC kapujáig, de gólt nem sikerült szereznünk, ezzel szemben kaptunk egy elkerülhetőt.

A 76. percben óriási, és kívülállónak némileg követhetetlen szituáció alakult ki a PVSK kapuja előtt. Többször, több védőnk is elrúghatta volna a labdát, de három gólt is lőhetett volna a PEAC, Mindenesetre a parász jelenetek után, a kissé jobbra sodródott Fűrész betalált a kapunkba, 2-0! Ezzel a góllal eldőlt a három bajnoki pont sorsa.

Teljesen megérdemelten nyert a PEAC, hogy miért azt a vezetőedzőnk nagyon precízen megfogalmazta...

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: - Jelenleg majdnem annyi hiányzónk van, mint ahányan a pályán vannak. Ráadásul Kiss-Tóth Dominik eltiltás miatt nem játszhatott. Nagyon passzív volt a kapura irányuló játékunk, nemhogy a gólig, de helyzetekig sem jutottunk el. A PEAC azzal nyert, hogy minőséget vitt a játékba, mind a mezőnyjátékban, mind pedig a helyzetek kihasználásában. A vereség ellenére gratulálok a fiúknak, mert a jelenlegi nehéz körülmények közepette is, mindent kiadnak magukból. Mi ragyogóan elvagyunk a két 16-os közötti játékkal, és ha pontozásos lenne a sportág, valószínű mi nyertünk volna. De ezt a játékot, mint tudjuk gólra játszák…