Ezúttal a hazai pálya sem jelentett előnyt

A második bajnoki találkozón is vereséget szenvedett a PVSK csapata. A Bóly vitte el a három pontot, úgy, hogy a második félidőben többet birtokoltuk a labdát, és csapatunk mindent megtett a győzelemért, de most sem sikerült gólt lőnünk.

PVSK – Bólyi SE 0-1 (0-1)

Férfi labdarúgás, Vármegyei bajnokság, I. o., 2. forduló, PVSK Sporttelep, Verseny u. 91 néző

PVSK: Csutora (Körösztös)–Berze, Cseresnyés (Szendelbacher), Demeter (Budavári), Tornyos–Kiss K., Farkas A., Kerényi, Kiss-Tóth D.,–Sziládi, Al-Basani Muhannad Adel Mohammad (Pánovics) Vezetőedző: Schneider Gábor

Vezette: Nagy Zsolt (Resch András, Maráz Zsolt)

Góllövő: Kutor Dávid Gábor

Mindkét együttes nagyon készült erre a találkozóra, hiszen jól ismerte egymást a két csapat, semmi meglepetést nem okozhattak a másiknak, ráadásul még háromszor találkoznak ebben a bajnokságban. Sajnos, megint nem sikerült a góllövés, a szerdai kupameccs hat góljából néhányat át kellett volna menteni szombatra.

I.félidő:

A mérkőzés úgy indult, ahogy reméltük, hazai támadásokkal. A 10. percig lényegében a vendégek térfelén voltunk, de veszélyes helyzetet nem sikerült kialakítanunk, még az első percben Kiss-Tóth 20 m-es szabadrúgását is védte a kapus, igaz, ez sem volt százas gólszerzési lehetőség.

Tíz perc elteltével kijött a szorításból a Bóly, és bátrabban szövögették támadásaikat, amelyek közül néhány a kapura is veszélyes volt. Hullámzó volt a mérkőzés, és ebből a néha monoton, néha hektikus játékból, egy szép fejessel a 34. percben megszerezték a vezetést a vendégek, és akkor még nem tudtuk, a győztes gólt is. Egy jobboldalról beívelt szöglet után, Kutor néhány lépést tett a labda felé, majd úgy fejelt a hálóba, hogy kapusunk hozzáért ugyan a labdához, de hárítani már nem tudott, 1-0! Ekkor még nem gondoltuk, hogy ezzel a találattal el is dőlt a találkozó.

Még egy hazai, és egy vendéghelyzet és vége lett a nem túl magas színvonalú, inkább küzdelmes mérkőzés első félidejének.

II félidő:

Az 53. percben Kiss Krisztián egy jobboldalról belőtt labdát, 6 m-ről a kapusba lőtte, nagy helyzet volt, igaz a kapus pont középen állt.

69. perc: A bólyi játékos, Erdélyi, mintegy 20 m-ről nagy bombát eresztett meg, amely egy méterrel kerülte el a felső lécet.

A 85. percben vendégek lőhettek szabadot, a mintegy 18 m-es lövés elakadt a sorfalunkban, az utánna kialakult tűzijátékot is megúsztuk.

A bólyiak ügyesen tartották a labdát térfelünkön, a PVSK kétségbeesetten próbálta legalább az egyik pontot itthon tartani. Egészen a mérkőzés végéig volt bőven izgalom, és némi kakaskodás is becsúszott, volt néhány sárga lap, de több gól nem esett.

Ismét egy gólt kapva szenvedett vereséget a PVSK, de gólt a két bajnoki mérkőzésen még nem sikerült lőni, annak ellenére sem, hogy a második félidőben végig dominált csapatunk.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: Sajnos, ismét pont nélkül maradtunk. A második félidőben óriási energiákat mozgósítottunk az egyenlítés érdekében, de egyelőre nem tudjuk a kapu előtt feltenni az i-re a pontot. Itt nagyon hiányzik a kvalitás és a minőség. A srácok beletettek apait-anyait, a mentális részre nincs panasz. A kapott gólok száma vállalható, a lőtt gólokkal vannak gondok. Gyakoroljuk edzésről edzésre, de úgy néz ki, hogy a kapu előtt kvalitásbéli problémáink vannak, egyelőre nincs olyan játékos, aki a csapatot a gólok terén megindítja.