Egy góllal nyert a PVSK a Sellye ellen

A PVSK labdarúgó csapata két vereség után hazai pályán, nehezen, de nyert a tabellán a tizedik helyen álló, és a nyáron alaposan megerősödött Sellye ellen.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – VSK Sellye 2-1 (1-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 7. forduló, PVSK, Verseny utcai Sportpálya, 100 néző
Vezette: Horváth (Güldner, Brozovics)

PVSK: Győri – Fiáth, Tornyos, Pál, Kiss – Sziládi (Piukovics), Turi (Kántor), Ndjodo (Sztuhár), Dalipi A. (Dalipi R.) – Rácz, Nagy (Mácsodi) Vezetőedző: Tóth Máté
Góllövők: Ndjodo, Kántor illetve Árvavári

A nyárias napsütésben lejátszott mérkőzés előtt nem volt kérdéses, hogy melyik csapat győzelmére fogadott volna a jelenlevő száz néző legalább háromnegyede. Természetesen hazai győzelmet vártak a szurkolók. Az első félidőt nagy lendülettel kezdő PVSK, sorra kihagyta nagy gólhelyzeteit, majd a második félidőben döcögő játékot produkálva örülhetett a három pontnak.

Nagy lendülettel kezdtek a Vasutasok, két vereséggel a hátuk mögött nem is volt más választásuk, és már az 5. percben gólt szerezhettek volna. Kiss szépen húzott el a baloldalon, de ahelyett, hogy kapura lőtte volna a labdát, beadta, és igy odalett a helyzet. Majd a 12. percben Rácz került gólhelyzetbe, de a sellyeiek hálóőre bravúrosan védett. Négy perc múlva Ndjodo szinte lemásolta Rácz helyzetét és 10 méterről naggyá tette a vendégek kapusát. Majd végre gólnak is örülhettünk. A 24. percben egy oldalról beívelt labda, több fej által érintve, ide-oda röpködött a levegőben, a legmagasabbra Ndjodo ugrott, és a kiinduló kapus felett átfejelve az ötösről megszerezte a vezető gólunkat. 1-0!

Közben a vendégek is életjelet adtak, és Győrinek többször is bravúrral kellett beavatkoznia. Jobbára mezőnyjáték folyt, itt-ott kemény belépőkkel, és most már Horváth játékvezető sárga kártyákat rejtő dossziéja is kinyílt, kiosztott néhányat a lapokból.

II. félidő

A második félidő első támadását mi vezettük, de néhány perc után feljött a Sellye, és előtérbe került a játék küzdő jellege, mindkét csapatnak voltak gólhelyzetei, sajnos nekünk kevesebb, bár nagyon akart a PVSK, de az átadások a középpályán nem sikerültek, gyengén játszottunk. Tovább nyomott a Sellye, nagyon lelkes, de egyelőre gólmentes játékot produkáltak a vendégek, akik többször hozták zavarba védelmünket. A 83. percben, némileg váratlanul, megszereztük a második gólunkat. Egy baloldalról beadott labdát nem tudtak elrúgni a védők a kapu előteréből, és az ötösről felpattanó játékszert Kántor „sípcsontmagasságból” fejelte a vendégek kapujába. 2-0!

Aztán ami ezután jött, arra nem számítottunk a Sellye nagy erővel rohamozott és a 85. percben Arvavári révén belőtték a szépítő gólt. Az álomjáték helyett, rémálom következett, és csak azon szurkoltunk, hogy ne egyenlítsenek a vendégek, akik a 94. percben szabadrúgáshoz jutva meg ezt is megtehették volna.

Nem tudni mi az oka, de mélyen tudása alatt játszott a PVSK. A mérkőzésen összegyűjtött tapasztalatot, alapos és reális elemzés után, lehet és kell is hasznosítani a következő meccseken.

Tóth Máté vezetőedző, PVSK: - Hogy miért játszottunk ilyen gyengén, azt még nem tudom megmondani, ki kell elemezni ezt a találkozott. Rossz ritmusban játszottunk, kevés volt a sprint, a párharcok sem sikerültek. Egy ilyen mérkőzés után egyénileg nagyon nehéz lenne bárkit is kiemelni, az egész csapat nagyon gyenge teljesítményt nyújtott. Rendkívül csalódott vagyok.