Elsősorban támadásban volt hatástalan a PVSK.

PVSK - LOVÁSZHETÉNY-PÉCSVÁRAD KFT 0-1 (0-1)

2023.10.07. 15:00

AutóCity Volkswagen Baranya Vármegyei I. o. 7. forduló.

PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny utca 11-13. 67 néző.

PVSK: Csutora György - Berze Csanád (Kerényi Dániel), Cseresnyés Ferenc, Sziládi Roland, Mitrovik Alexander, Tornyos Péter – Farkas László (Demeter Ádám), Róth Zalán (Kiss Krisztián), Duraku Zamir, Varga Dominik (Pánovics Dániel) - Kis-Tóth Dominik (Bihari Zsombor).

Eseménytelen, unalmas tapogatódzó játékkal telt el az első tíz perc, 11. percig kellett várni az első lövésre, Kiss-Tóth Dominik nem találta el a kaput.

A mérkőzés ezen időszakában, a kapusok csak a hazatett labdák megjátszásának erejéig jutottak feladathoz.

25. perc Farkas Artúr találta el rosszul a labdát az ellenfél kapujától mintegy 20 méterre, egy szöglet utáni kipattanó alkalmával. Ekkor még nem sejtettük, hogy támadásban ez lesz az utolsó említésre méltó esemény a PVSK részéről a mérkőzés során. A meccs ezen időszakában kiemelendő volt Róth harcossága, Sziládi magabiztos játéka a középső védő posztján, Kiss-Tóth Dominik lendületessége. Figyelmeztető jel volt viszont, hogy támadásban semmiféle veszélyt nem jelentett a PVSK ellenfele kapujára.

A 30. perc magasságában aztán egyre erősödött a Pécsvárad nyomása, három perc alatt három elvégzett szöglet jelezte ezt, majd Csutora egy kiugratás után nagy bravúrral védte Szentes lövését.

35. percben tizenegyeshez jutott a vendégcsapat. Németh Adrián lépett ki a védők között, akit Cseresnyés buktatott. Kreskai játékvezető tizenegyest ítélt, teljesen jogosan. A sértett, a büntetőt magabiztosan értékesítette. 0-1!

37. perc: Csutora vétett el egy hazagurítást, Kelemen Ferenc már-már az üres kapuval állt szemben, Sziládi az utolsó pillanatban szerelte.

38. percben Dr. Bozó László nyolc méterről tiszta helyzetből fejelt mellé.

A félidő második felére állandósult és stabilizálódott a vendégcsapat mezőnyfölénye, utólag kiderült, hogy ez volt az a periódusa a mérkőzésnek, amely eldöntötte a három pont sorsát.

A második félidő hatalmas Lovászhetény-Pécsváradi helyzettel indult, Juhász László ugrott ki a védők között és nagy helyzetben tíz méterről mellé lőtt.

51. perc: Ismét vendég gólhelyzet alakult ki, Kelemen Ferenc vitte el a labdát a bal szélen egészen az alapvonalig, középre gurítása szerencsére, elkerülte a vendéglábakat.

Az 54. percben kettős cserére szánta rá magát Schneider Gábor és ez hozott némi lendületet a PVSK játékába. Sorra vezettük az ígéretes támadásokat, sajnos kapura továbbra sem jelentettünk veszélyt.

A 72 percben Juhász László tiszta helyzetben leadott lövését védte Csutora a kipattanót pedig Kerényi a földön fekve takarította el.

A 76. percben Szentes Krisztián lőtt a PVSK tizenhatosának előteréből, a léc alá tartó labdát Csutora nagy bravúrral védte.

A mérkőzésből hátralévő időben említésre méltó gólhelyzet már nem alakult ki. A vendégcsapat tartotta előnyét, ellentámadásai inkább jelentettek gólveszélyt, mint a PVSK támadásvezetései, melyek ezúttal szinte minden kreativitást nélkülöztek. Ebből adódóan semmiféle akadály elé nem állították a vendégvédelmet, amely könnyedén hatástalanította a hazaiak támadásait.

A szoros eredmény nagyban köszönhető a második félidőre alaposan feljavuló, több bravúrt bemutató, Csutora György kapusnak. A pálya széléről pedig úgy tűnt, hogy nehéz lett volna gólt szereznünk. Nem véletlen, hogy Schneider Gábor vezetőedző is ezt emelte ki a meccset értékelő nyilatkozatában:

2018-19 óta vagyok itt a PVSK-nál, azóta nyertem egy bajnokságot, volt két második helyem, a felnőtt csapattal negyedik helyezésem. Kilencven győzelemnél tartok, semmit nem von le érdemeimből ez a legutóbb elszenvedett hat, - vagy hét - vereség. Aki kint van a mérkőzéseinken az látja, hogy a csapat szervezett, láthatja hogy a középpályán kompakt a védekezés és a támadás egyaránt. Elől nincs meg a minőség, a nyugati csapatok ilyenkor igazolnak. Jelen pillanatban, a jelenlegi tudásom mellett a támadójátékot nem tudom megoldani, kvalitás pedig nem igazolható.

Ezzel véget ért a nyolc együttest számláló bajnokság első köre, még három ilyen etap vár a csapatokra a bajnoki év során. A következő fordulóban a PVSK a PEAC II-t fogadja október 14-én, 15 órától.