Alaposan megdolgoztunk a győzelemért

Győztesen hagyta el a bólyi pályát a második félidőben egyértelmű fölényben játszó PVSK labdarúgó csapata, ezzel a végső helyezést is befolyásoló győzelmet arattak fiaink.

Labdarúgó mérkőzés: Bólyi SE – PVSK 0-2 (0-1)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 27. forduló, Bóly, Sportpálya: 100 néző
Vezette: Nagy (Hegedűs, Karcagi)

PVSK: Győri – Dienes, Vida (Pál), Kiss (Nagy R.), Sziládi (Turi) - Ndjodo, Dalipi A., Nagy J., Kántor (Tiffan) - Juhász, Rácz (Dalipi R.) Vezetőedző: Kósa Sándor, Szakmai vezető: Toma Árpád
Pécsi góllövők: Vida, Ndjodo

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött, a napokba elhunyt, és a világ egyik legjobb játékvezetőként számon tartott Puhl Sándor tiszteletére.

Lendületesen kezdett mindkét együttes, a hazaiak gólhelyzetekig is eljutottak a mérkőzés első részében. Például a 7. percben veszélyeztették Győri kapuját, és kapusunknak egy 20 m-es lövést is bravúrral kellett hárítani. Úgy tűnt egyáltalán nem lesz sétagalopp ez a mérkőzés. Lassan éledeztünk, Ndjodo egy kapu elé kerülő labdát mintegy 10 m-ről kétszer egymás után is kapura küldött, de a kapus mindkét esetben bravúrosan védett.

A 34. percben végül megszereztük a vezető gólt. Mintegy 22 m-ről a tizenhatos sarkától balra szabadrúgást végezhettünk el. Dalipi A. magasan ívelte az ötös túlsó sarka felé a játékszert. A második hullámban érkező Vida „felhőfejessel” a hazai kapuba küldte a labdát. Remek teljesítmény volt „Pilutól”, 0-1!

A labda a hálóban, Pilu már ünnepel!

Az első félidő jó ritmusú, kiegyenlített játékot hozott. Látszott, hogy mindkét csapat győzelemre játszik.

II. félidő:

Kicsit keményedett a játék, néhány sárga lap is előkerült ebben a félidőben, de lassan erő-és mezőnyfölénybe került a PVSK, amit az egyre több szöglet is jelzett. A középső harmad gyors labdaátadásokkal történő átjátszásába néhány, különösebb hasznot nem hozó, de látványos sarkazás is belefért. A PVSK küzdött, de játszani is próbált, jöttek a beadások szélről, középen pedig Ndjodo, Rácz, vagy Juhász vívta meg a maga harcát.

Bejött Turi Zsolt, jött látott, és gólpasszt adott. Egy jobb oldali magas beadását a berobbanó Ndjodo 8 m-ről a hálóba fejelte, 0-2! Mindez a 77. percben történt.

A második gól

Ezzel majdnem eldőlt a meccs. Mondom ezt azért is, mert az utolsó 10 percben a Bóly minden követ megmozgatott a győzelem érdekében, vagy legalábbis a szépítő gól megszerzéséért, kicsit keményedett a meccs, ahogy az lenni szokott, viszont nyert az elszántabb, és ezen a napon jobban játszó PVSK, és menetel talán a dobogó valamelyik foka felé.

A meccs talán az országban is egyedülálló pikantériája az, hogy a PVSK-ban kitűnően játszó Dienes András fia, Dienes Ádám a Bóly játékosa, a mérkőzés egy bizonyos szakaszában egymás ellen játszott bajnoki mérkőzésen. Ádám kilences számmal a 37. percben állt be, és e sorok írója testközelben tanúsíthatja, hogy nem volt mese, ha kellett, az apai szigor is előkerült, persze a sportszerűség keretein belül. Viszont nagyszerű élmény volt a két generációt egy időben látni a pályán.

Dienes Ádám és Dienes András

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Ilyen mérkőzések is vannak, amikor küzdeni kell minden labdáért. Ezt jól megoldották a fiúk. Azért látszott, hogy nem voltunk nagyon frissek, hiszen a csapatban sokan dolgoznak, és ott is helyt kell állni. Mindenféleképpen csapatmunka sikere volt ez a győzelem. Haladunk az általunk kijelölt úton, az öt mérkőzésből három megvan. A jövő héten eldől, hogy oda tudunk-e érni a dobogóra.