A végén izgulhattunk a három pontért

Az első sípszótól a mérkőzés lefújásáig gólratörően, és minden idegszálával a győzelemre törekedve, de a kelleténél több hibával játszott a PEAC elleni vereséget feledtetni akaró PVSK labdarúgócsapata a Szederkény elleni találkozón. Az igazi izgalmak mérkőzés végére maradtak.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Szederkényi SE 2-1 (1-0)
Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 15. forduló, PVSK, Verseny utcai műfüves pálya, nézők nélkül

Vezette: Takács (Hevesi, Duli)
PVSK: Győri – Tornyos, Vida, Kiss, Nagy (Rogács) - Sziládi, Ndjodo, Lőrincz, Pál – Draskóczi, Rácz (Kabashi) Vezetőedző: Kósa Sándor
Góllövők: Kiss, Rácz ill. Kopeczky

Szeles, de napsütéses időben kezdődött a meccs, és mindenki kíváncsian várta, hogy érezteti-e már hatását a hét eleji szakmai átszervezés. Az már az első perctől egyértelmű volt, hogy a PVSK az utóbbi hetek hullámzó teljesítményét feledtetni akarja, és mindenképpen be szeretné gyűjteni a három pontot. Ennek megfelelően már a kezdés után többet birtokolta a labdát, de az utolsó passzok pontatlansága, és a Szederkény jobbára romboló játéka miatt, igazi gólhelyzet csak a 26. perc tájékán adódott a hazaiak előtt. Ekkor Draskóczi beadását Kiss teljesen tiszta helyzetből a kapus kezébe fejelte.
Tovább csordogált a játék, maradt az eredeti forgatókönyv, a Szederkény csak ritkán jutott el a pécsi kapuig.

A PVSK viszont a félidő utolsó perceiben eljutott, és a vezetést is megszerezte. A 44.percben Sziládi ugratta ki Kisst, aki egyedül törthetett kapura, és 14 méterről be is lőtte a hazaiak vezető gólját, 1-0. Ez volt az első félidő eredménye.

A második félidő is úgy kezdődött, ahogy az első PVSK fölény, Szederkényi védekezés, és ebből kontratámadások indítása. Támadtunk, voltak helyzeteink, amelyből egyet értékesítettünk is. A 70. percben Rogács 20 m-es lövését a vendégkapus Rácz elé ütötte, aki 8 m-ről lőtt a kapuba, 2-0.

És ezután kezdődtek az izgalmak! Paprikásabb lett a hangulat, kemény belemenések, és sokak szerint elmaradt piros lap, és a szándékosság határát súroló belépők tarkították a találkozó hátralevő részét. A 82. percben egy kapu előtti kavarodás után Kopeczky gólt szerzett a Szederkénynek, és ezzel izgalmassá tette a hátralévő időt.

Nyert a PVSK, de egyelőre még nem vehetők észre a változtatás jelei, mindenesetre a jövő heti mohácsi kirándulás előtt a győzelem volt a lehető legjobb forgatókönyv.