A célfutballt játszó Siklós nyert a PVSK ellen

A helyzeteit szinte száz százalékig kihasználó, és a rögzített helyzeteket jól megoldó, semmilyen extrát nem mutató, de a cél érdekében mindent bevető hazaiak nyerték a mérkőzést.

SiklósPVSK 4-1 (21)

Vármegyei bajnokság, I. o., 6. forduló, Mehring Lajos Városi Sportcentrum, Siklós 98 néző

PVSK: Csutora–Kerényi, Cseresnyés, Demeter, Mitrovik (Pánovics),–Kiss K., Duraku, Kiss-Tóth D. Sziládi–Szendelbacher (Bihari), Szatmári (Varga) Vezetőedző: Schneider Gábor

Vezette: Ádám József (Resch András, Pór Gábor)

Góllövők: Szabó Dániel 2, Bizderi István, Pólics Áron illetve, Sziládi Roland

I.félidő:

Az első nyolc perc amolyan ismerkedéssel telt, főként mezőnyjátékkal, egyik kapu sem forgott veszélyben. A 10. percben aztán a semmiből vezetést szereztek a hazaiak. Kapuskirúgás után, a sokat vitatatott rövidpasszos labdakihozatal megbosszulta magát. A 16-os vonalon álló Sziládi kapta a játékszert, sajnos hosszút szöktetett, és a szemfüles hazai játékos Szabó Dániel elvette a labdát, majd néhány lépés után 10-m-ről a kapunk bal sarkába lőtte a hazaiak vezető gólját, 1–0!

(Régen vitatott, e sorok írója által is megkérdőjelezhető labdakihozatal, a modern kor vívmánya, ezúttal számunkra rémálommá vált. Statisztikailag bizonyított tény, hogy 40 % -ban elveszti a labdát csapat, ha ezt a módszert alkalmazza, és akkor ott a gólhelyzet.)

A 30. percben, váratlanul, de nem érdemtelenül sikerült egyenlítenünk, ugyanis a gólt megelőző időszakban rendeztük sorainkat, többet volt nálunk a labda, és kapura is veszélyesebbek voltunk. Egy baloldali szögletünk után a hazai ötösön pattogott a labda, mindenki tétlenül nézte, mi fog történni, Sziládi Roland eszmélt leghamarabb, és csípő magasságból, 6 méterről a kapuba juttatta az egyenlítő gólunkat, 1–1!

Amikor azt hittük, hogy a döntetlen eredménnyel vonulhatunk pihenőre, jött a hidegzuhany.

A 45. percben baloldalról egy nagy ívű, magas labda került kapunk előterébe. Nagyon sokat szállt a játékszer, míg a kapu elé érkezett. Mindenki egymásra várt, védőink sem eszméltek gyorsan. A tétlenséget kihasználó, ezen a meccsen nagyon gólérzékenyen játszó, Szabó Dániel nagy lendülettel érkezve, mintegy 8 méterről a hálóba lőtte, az aláhulló labdát, 2–1! Ez végképp nem hiányzott a az első félidő utolsó percében, a pihenő előtt.

II. félidő

A második félidőre maradt még számunkra a feketeleves. Bár jól kezdtük ezt a játékrészt, felgyorsult a játékunk, és több helyzet is volt a siklósi kapu előtt. Mégis mi kaptuk a gólt, immáron a harmadikat. A 69. percben baloldalról szögletet végezhettek el a siklósiak. A közepesen belőtt labda, egy ideig ide-oda pattogott az ötösünkön, majd Bizderi a hazaiak csatára, megunva a tétlenséget a hálóba lőtt, 3–1!

Most még kétségbeesettebben támadtunk, volt is helyzetünk, többször álltunk a kapussal szemben egyedül, volt veszélyes szabadrúgásunk is, de semmi nem jött be.

És jött a kegyelemdöfés a 89. percben. Jobboldali szöglet után Pólics, két méterre a kapuvonaltól, teljesen tisztán fejelhetette be a negyediket, 4–1! Egyetlen egy PVSK-s játékos nem ugrott, de a kapusunk sem jött ki, ez nyilván bővebb elemzést igényel, mint, ahogy az is, miként lehetséges, hogy minden gólt rögzített helyzet utáni szituációból kaptunk.

Régi igazság, hogy a focit gólra játszák. A Siklós azzal nyert, hogy célfocit játszott, hátul néha a faulthatárig elvitt, éppen csak szabályos belemenésekkel, gyors kontrákkal és a helyzeteik, és a mi hibáink maximális kihasználásával. Megint nem tudtunk gólt lőni, hiába szögeztük a kapujuk elé a hazaiakat, és gyakorlatilag 50 percig volt nálunk a labda a mérkőzés alatt, senki nem akadt csapatunkban, aki feltegye az Í-re a pontot. A szabadrúgások beívelése, a sok oldal és hátrapassz, mind-mid lelassította támadásvezetésünket, ugyanakkor teret adott az ellenfélnek a gyors kontrákra.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: Vannak olyan játékhelyzetek a fociban, amelyekre úgy gondoljuk, hogy fel lehet készülni, de mégis végzetessé válnak számunkra. A Siklós rögzített helyzetekből lemészárolta a csapatot, de természetesen az egyéni felelősséget sem hagyhatjuk figyelmen kívül.