4-1-re győztük le a Szentlőrincet!

Sok góllal, szórakoztató játékkal és magabiztos győzelemmel fogadta a szurkolókat felnőtt labdarúgócsapatunk.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Szentlőrinc II. 4-1

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 22. forduló, PVSK Sporttelep, Pécs, Verseny u. 11-13.

Játékvezető: Brozovics László (Gyuradinovics Norbert, László József)

PVSK: Győri – Dienes (Dalipi R.), Tiffán (Szabó), Juhász, Vida – Nagy J., Kiss (Tornyos), Sziládi, Turi (Rácz) – Dalipi (Szabó), Ndjodo. Edző: Kósa Sándor. Szakmai vezető: Toma Árpád.

Anyák napján nyári melegben fogadtuk azt a Szentlőrincet, amelyikkel ősszel 1-1-es döntetlent játszottunk. A nehézséget ezen a napon a szél jelentette, a szögletzászló egy-egy erősebb fuvallat után néha 45 fokos szögben állt.

Tapogatózva kezdte a csapatok, próbálták felmérni egymást, és az első 10 percben a pontos passzok is sokszor hiányoztak. A 12. játékpercben egy induló kontránál Dalipi a saját térfelünk felénél elveszítette a labdát. A Slavonics ügyesen játszotta jobb oldalra Forgácshoz, aki pár lépés után közpre adott be. Érkezett Srdan, és hét méterről a kapu bal oldalába talált, 0-1.

A gól nem lassította le a PVSK-t, sőt felpörgette a játékosokat. Sorra vezették a támadásokat, de a befejezés elmaradt.

A 19. percben Vida látta meg a saját térfelünkön Dalipit, szépen ívelt előre. Dalipi Tiffánnak továbbított, aki a középen érkező Turihoz lőtte a labdát. Turi egyet igazított és lőtt, ám a kapu felé tartó labdába beleért Ndjodo és rajta irányt változtatva a kapu fölé szállt a lövés.

Két perccel később Juhász ívelt Dalipihez, akinek beadását a szentlőrinci kapus kiütötte, majd a visszaívelt labdára Turi csapott le, és balról középre emelt. Ndjodo próbált fejelni, de a labda egy szentlőrinci védőről Sziládi elé pattant, aki fejjel épphogy a kapu mellé továbbított.

Beszorult a Szentlőrinc, folyamatosan nyomott a PVSK, és a félidő harmadánál meg is lett az eredménye.

A 31. percben egy rossz vendégbedobást csípett el Sziládi a szentlőrinci térfél közepén. Nagy lendülettel indult a kapu felé, négy védőn is áthámozta magát és kicsit kisodródva az ötös vonaláról lőtt nagy gólt a rövid sarokba, 1-1.

Tovább támadott a PVSK, a középpályán szerzett labdákból sorra alakultak ki a veszélyes helyzetek. A 41. percben pontosan tíz jó hazai passzal jutott el a labda Turiig, akinek 8 méterről elengedett nagy lövése épp a kapust találta el.

A második félidő elején majdnem ismét vezetést szerzett a Szentlőrinc, egy bal oldali beadás után Győri csak kiütni tudta a labdát, ami Pretzlhöz pattant, de a 8 méterről a hosszú sarok felé elengedett kissé erőtlen lövés elgurult a kapu mellett.

Az 52. percben Juhász látta meg Kisst, a PVSK térfeléről indította a csatárt, aki három védő kíséretében futott tovább és 11 méterről egy nagyon szép góllal szerezte meg a hazai vezetést, 2-1.

Hét perccel később Sziláditól indult a PVSK akciója. A bal oldalon felfutó Nagy Jeromost indította, ő pedig a vele szemben álló védő mellett a középen várakozó Turihoz passzolt. Turi várt egy gondolatot, hogy Dalipi a jobb oldalon felérjen, és legurította a labdát. Dalip nem lőtt, hanem okosan észrevette, hogy Turi immár üresen érkezik az ötösre, így a kapust elfektetve visszapasszolt. Turinak még arra is volt ideje, hogy meggondolja, hová helyezze a labdát. Végül a kapu bal oldalát választotta, és kétgólosra növelte a PVSK előnyét, 3-1.

A 67. percben a Szentlőrinc zárkózhatott volna. Forgács sprintelt nagyot a bal oldalon. A szögletzászlónál még épp elcsípte a labdát, aztán megtáncoltta Tiffánt. Majdnem elfutott a védő mellett, amikor Tiffán picit lemaradt és már csak Forgács lábát találta el, épphogy a büntetőterületen belül. A jogos 11-esnek Srdan futott neki, de Győri megérezte, hogy jobb oldalra tart a labda, vetődött és védett.

Ha a Szentlőrinc nem lő gólt, akkor majd mi, gondolták a hazaiak. A 68. percben Tiffán ívelt előre Ndjodóig, aki Ráczhoz fejelt. Ő az első félidőben még a kispadról nézte Sziládi nagy szólóját, ami góllal végződött, és úgy gondolta, ez neki is menni fog. A félpálya közepről indulva futott a kapu közelébe, 13 méterről lőtt, és egy védő valamint a kapus mellett ragasztott nagy gólt a hosszú sarokba, 4-1.

Toma Árpád: Az első húsz percben még áthoztuk a siklósi formánkat, nem találtuk a játékot. Vezetett is az ellenfél. Utána elkezdtünk úgy játszani, ahogy az elejétől kellett volna, szép akcióink voltak, gólokat rúgtunk ez már megfelelő volt. A második félidőben már jól ment a játék, magabiztosak voltunk. Az ellenfél kihagyott 11-ese még inkább megnyugtatott bennünket. Most sok idegenbeli mérkőzésünk lesz, a hátralevő hatból csak egy találkozót játsszuk hazai pályán, így az idegenbeli játékra fókuszálnuk, arra készülünk. Azt gondolom, hogy a csapat jelenlegi állapota bíztató, ez alapján eredményesek tudunk lenni ezeken a mérkőzéseken.