Triplazáporral mostuk le az Albát!

Szinte végig vezetve, a meccsen 13 hárompontost elhintve csodálatos győzelmet arattunk a listavezető székesfehérváriak otthonában! Vasárnap a Vasas ellen zárjuk az alapszakaszt.

Alba Fehérvár - Pécsi VSK-PANNONPOWER 67-85 (21-23, 14-22, 13-25, 19-15)
Férfi Kosárlabda NB I. alapszakasz, 25. forduló. Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok

Alba: Edwards 19/9, Mohammed 14/6, Markovics 6, Lóránt 10, Keller Á. 4. Cs.: Shepard 9, Keller I. 2, Taylor 3/3. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

PVSK: Nelson 1, Supola 13/6, Bíró O. 2, Budimir 17/15, Sejfics 15. Cs.: Smith 20/9, Halász 5/3, Harazin 4, Antóni 5/3, Demeter 3/3. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Az Alba Fehérvár otthonában olyan nagyon sok jóra aligha számíthattunk, hiszen mégiscsak a listavezető látott vendégül minket. Ehhez képest az első negyedben teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk az éllovasnak. Sőt! Az első tíz perc nagy részében – ha csak pár ponttal is – de mindig nálunk volt az előny. Sejfics támadásban a legjobb formáját hozta, mindig megjátszható volt, és nem csak bátran, eredményesen is fordult a gyűrű felé. Budimir pedig azt az arcát mutatta, amit a legjobban szeretünk: amikor csak beleállt egy triplába, három ponttal lettünk gazdagabbak, szerencsére az első negyedben háromszor is megtette ezt.

Kétpontos előnnyel indulhattunk neki a második negyednek, aminek az első két perce nem festett valami szép látványt. Villámgyorsan szedtünk össze négy csapathibát, szerencsénkre azonban az Alba nem brillírozott. Aztán jött egy pazar Sejfics-Supola összjáték, érkezett a csereként beálló Demeter csodás hármasa majd Supola ziccere, és máris időt kellet kérnie a hazai gárdának, hiszen hét ponttal vezettünk. A szusszanásnyi szünet azonban nem sokat segített az Albának. Persze, úgy nehéz is lett volna zárkóznia a hazaiaknak, hogy Budimir megdobta a negyedik és az ötödik tripláját is! És itt még nem volt vége. A félidőhöz közeledve ugyanis Kellerék feljöttek öt pontra, azonban Csirke Ferenc nagyon jó ütemben kérte ki az idejét, az utolsó percek ezzel a mieink lettek. Smith trojkája a félidő végén ráadásul azt eredményezte, hogy először a meccsen tíz ponttal vezettünk.

A nagyszünet után pedig sajnos jött, a már-már szokásosnak mondható rövidzárlatunk. Az Alba 35-45-ről pillanatok alatt feljött 42-45-re, csirke Ferenc pedig időt kért. Ami remekül sült el! Csapatunk ugyanis nagyon gyorsan rendezte a sorokat, Supola kétszer is betalált kintről, és négy perccel a negyed vége előtt már 12 volt ide, és máris a hazaiak edzőjének kellett eligazítást tartania. Ez után azonban Halász is bevert egy hármast, amivel alaposan meg is tépázta a hazaiakat. az meg aztán pláne, amikor Antóni is kintről köszönt be, és egy gyors labdaszerzést követően Harazin hanyag eleganciával dobta meg első két pontját. Ezzel ugyanis már 20 ponttal vezettünk! Sőt! A harmadik negyedet Sejfics kosarával zártuk, amivel 48-70 volt az állás.

A záró etap pedig úgy indult, hogy éreztük: ez a meccs biztosan meglesz! Egymás után védekeztük ki az Alba támadásait, és Smith egymás után nyolc pontot dobott. A kérdés tehát már egyáltalán nem az volt, hogy meglesz-e a bravúrgyőzelem, sokkal inkább, hogy milyen különbséggel. Merthogy volt egy olyan pillanat, amikor még arra is volt sansz, hogy a közte harminc is meglehet. Ez a pillanat ugyan tovaszállt, a hazaiak a végére pedig egy kicsit összekapták magukat, de így is parádés győzelmet arattunk az alapszakaszt már megnyerő Alba Fehérvár ellen.

Az biztos, hogy erre a meccsre nagyon sokáig fogunk még emlékezni. A 13 triplánk, az érett és látványos játékunk, meg persze csodás győzelmünk miatt is. Vasárnap jöhet a Vasas.

Csirke Ferenc: - Számomra az egyik legnagyobb meglepetés az volt, hogy a B-közepünk megjelent a meccsen, és ez a fiúknak is adott plusz motivációt. Az történt, hogy védekezésben megértette a csapat, hogy nem lehet puhán kezdeni a mérkőzést, be kell ütni a faultokat. Az első negyedben öt, a másodikban három perc után bónuszban voltunk, de csak így lehetett eredményt elérni. A győzelmet, pedig annak köszönhettük, hogy támadásban végrehajtottuk azt az egy szem taktikai feladatot, hogy betörésnél nem próbáljuk dugdosni a labdát a büntetőterületen belül a leváló játékosnak, hanem kifelé passzoljunk. Ez bejött, mert elég extrán dobtunk.