Óriási fordítás az OSE ellen

Három negyeden keresztül gyengén játszottunk, az utolsó tíz perc elején 16 pontos hátrányban voltunk az Oroszlány ellen, elképesztő hajránknak köszönhetően azonban végül nyerni tudtunk!

Ahogyan azt Kenneth Funderburk is elmondta az OSE elleni mérkőzésünk előtt, nem kicsi tétje volt ennek a meccsnek. Hiszen vagy féltucatnyi csapat küzd azért, hogy az alapszakasz végén az első nyolcba kerüljön – köztük mi, és az Oroszlány is.

Ennek fényében az nem tűnt bíztató előjelnek, hogy Demeter Attila és Bíró Levente játékát is nélkülöznünk kellett. Az pedig nem javított a kedvünkön, hogy Veljko Brkics a bal kezén kötéssel csinálta végig a bemelegítést. Nos, a sok apró kis „seb” meg is látszott a játékunkon az első percekben. Kicsit lassan, kicsit álmosan kezdtük ugyanis a meccset, miközben az OSE légiósai néha, mint kés a vajon mentek át a védekezésünkön. Az első ébresztőt Carev fújta meg nálunk, aki a padról beszállva, futtából vágott be egy triplát. A másik vezér pedig Brkics volt. Kötés ide vagy oda, miután Meleg helyére beállt, alig három perc alatt szorgoskodott össze 8 pontot! Főként centerünk extra teljesítményének köszönhettük, hogy az OSE nem húzott el. Igaz, tíz perc után egy kicsivel így is jobban állt nálunk. A védekezésünkön a negyedszünetben sikerült egyet finomhangolni, a második egyed elején ugyanis hiba nélkül zárt a reteszünk, sőt Carev labdaszerzése és szép elfutása után az egyenlítés is megvolt már. Ezt azonban két vendég-tripla követte, így gyorsan időt is kellett kérnie Dragan Alekszicsnek. Bejött a húzás, hiszen a visszatérés után két Budimir-hármas következett, azonban mielőtt csettinthettünk volna egyet, az OSE csinált egy olyan rohanást, amit szemmel is nehéz volt lekövetni. Négy perccel a félidő vége előtt ismét T-betűt kellett formáznia kezeivel edzőnknek, 31-40 állt ugyanis az eredményjelzőn. Innen pedig a nagyszünetig nem, hogy közelebb férkőztünk volna, hanem még jobban kinyílt az olló. A félidőre 13 pontos hátránnyal kellet levonulnunk.

A harmadik negyed sem indult valami bíztatóan, hiszen az OSE Abell és Illés tripláival tovább mélyesztette a szakadékot. Még szerencse, hogy Brkics nagy formája kitartott, így gyorsan vissza tudtunk kapaszkodni valamelyest. Nem tartott azonban sokáig a lelkesedésünk, az OSE ugyanis ugyanilyen gyorsan vágott vissza, és bizony 48-64-nél igencsak rossz kezdett lenni a kedvünk. Jött azonban Ruják és Dragasevics triplája, valamint Lewis ziccere, és ezzel a 8-0-s rohanással ismét tízen belül voltunk – hossz idő után. Sajnos a menetrendszerűen érkező vendég időkérés újabb fordulatot hozott, ugyanis onnan visszatérve Bailey és Abell kosarai következtek. Mire a negyed végéhez értünk, ugyanott voltunk, mint tíz perccel korábban. Továbbra is 13 ponttal vezetett az OSE – a különbség csupán annyi volt, hogy sokkal kevesebb időnk volt hátra a hátrány ledolgozására. Egészen pontosan egyetlen negyedünk… Ráadásul három pontot érő akcióval indította a záró etapot az Oroszlány, így minden értelemben ott volt az előny. Mínusz 16-on álltunk, és csak az utópisztikus álmodozás maradt. Olyanokról, hogy milyen jó lenne most, hogy 20-0-s rohanás például. Sajnos ez nem jött be… Egy 19-0-s viszont igen! Hihetetlen volt látni azt az elszántságot, amit mutattunk, egy látszólag veszett helyzetben. Nem hagytuk levegőhöz jutni az oroszlányi játékosokat, közben pedig sorra dobtuk a kosarakat. Brkics és Budimir igazi vezérként funkcionált, és bizony az addig visszafogottan játszó Funderburk is „felébredt”. Így pedig azért már egészen más volt a helyzet, mint bő 7 perccel korábban. Nálunk volt már az előny, és az utolsó két percre fordulva, 87-83-nál igazából a kezünkben volt a meccs, rajtunk múlt csak, hogy behúzzuk-e a roppant fontos győzelmet. Az idegeink a végén pedig már a helyükön voltak, így a nehezen visszahozott meccset nem engedtük újra el.

Óriási hajrával, fergeteges utolsó negyeddel, több hiányzónk ellenére is behúztuk tehát a győzelmet, így tovább küzdhetünk, hogy ott legyünk a legjobb nyolc között! Sok pihenő nincs, szombaton TV-s meccset játszunk Sopronban.

Dragan Alekszics: - Az első félidőben puhán játszottunk, gyengén védekeztünk, a vendégek pedig könnyen szereztek kosarakat, sok gyorsindításuk és támadó lepattanójuk volt. Mi ettől idegesek lettünk támadásban, különösen a második negyedben, ahol szörnyen játszottunk a pálya mindkét oldalán. A harmadik negyedben próbáltunk némi egyensúlyt találni, és ez sikerült is. Amikor a negyedik negyedben igazán jó lett a támadójátékunk és a védekezésünk is, akkor meg tudtuk nyerni a meccset. Nagy mérkőzés volt nekünk, nagyon fontos a bajnokság szempontjából. Gratulálok a játékosaimnak, és az oroszlányiaknak is, akik jól játszottak három negyeden keresztül. A záró játékrészben nyertük meg a meccset. Ezzel elégedett vagyok, az első félidőben mutatott játékkal viszont nem.