Oda a veretlenségünk

Nem játszottunk jól a BKG vendégeiként, amit ellenfelünk ki is használt, így először a szezonban vereséget szenvedtünk.

BKG Prima Akadémia–PVSK-Veolia 94-77 (19-21, 23-15, 19-27, 33-14)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 8. forduló.

BKG Pírma Akadémia: Nagy Benedek 16/9, Nagy Botond 28/21, Plézer 14/3, Galambos 8, Lilaj 16. Cs.: Halász 2, Spiriev 4, Szeleczki 6, Kelenföldi.

PVSK-Veolia: Halász 12/6, Harler 22/9, Molnár M. 6/3, Juhos 7, Horti 7. Cs.: Németh A., Bíró L. 6/3, Tóth N. 3, Antóni 8/6, Bíró O. 6. Vezetőedző: Juhász Olivér.

Azok után, hogy csütörtökön legyőztük a Salgótarjánt, nem sok időnk volt pihenni a következő mérkőzés előtt, hiszen ma este már Szigetszentmiklóson volt jelenésünk. És az első félidőt figyelve az is volt az érzésünk, hogy játékosaink lábában, mintha nagyon ott lenne még a pár nappal korábbi bajnoki. Persze ez nem lehetett kifogás, hiszen a BKG is játszott a hét közepén, ezzel együtt is jóval frissebbek, fittebbek voltak a hazaiak. És nagyon lelkesek.

Az első negyedben is szinte végig náluk volt az előny, csak a legvégén tudtunk fordítani. Viszont a második tíz perc már ellenfelükről szólt. Jól védekeztek, mi pedig sajnos sokkal több hibát követtünk annál, mint ami egy ilyen meccsen beleférhet. Harleren kívül nem nagyon akadt olyan játékosunk, akinek üzembiztosan számíthattunk a pontjaira, ezt pedig köszönte szépen riválisunk, és pár ponttal meg is lépett a nagyszünetre.

A félidőben aztán azért sikerült rendet tenni a fejekben nálunk, a harmadik negyedre ugyanis már úgy jöttünk ki, mintha kicseréltek volna minket. Hátul alaposan összekaptuk magunkat, és végre támadásban is sorjáztak a kosaraink. A 6 pontos hátrányunkból nagyon gyorsan csináltunk 5 pontos előnyt, és már-már azt hihettük, hogy ezzel meg is törtük a BKG-t. De nem.

Ezen az estén nem lehetett elvenni ellenfelünk kedvét a játéktól, így ahelyett, hogy még jobban megléptünk volna, ismét szoros lett a derbi. És a záró felvonásban is sokáig így alakult. Hol mi vezettünk 1-2 ponttal, hol a BKG, mígnem egyszer csak meglépett hattal a hazai gárda. Juhász Olivér időt is kért, ami úgy tűnt, használt, hiszen Halász és Antóni tripláival fél perc alatt egyenlítettünk – itt azonban olyan volt, mintha behúzták volna számunkra a kéziféket a meccsen.

Egymás után jöttek ugyanis a lélekölő hazai trojkák, mi pedig láthatóan meg is zavardotunk ettől egy kicsit, így már nem találtuk meg azt a bizonyos utolsó szalmaszálat sem. Az, hogy végül 17 pont lett közte, egy kicsit túlzó eredmény, ezzel együtt is teljesen megérdemelten nyert ezen az estén a BKG Príma Akadémia. Nem, mintha ettől kevésbé fájna, hogy a nyolcadik fordulóban elszenvedtük szezonbeli első vereségünket.

Juhász Olivér : - Nem a megfelelő mentális állapotban érkeztünk a mérkőzésre, vagy nem tudom mi lehetett, de nem sikerült felpörögni az elején. Így nem alakult ki a szokásos vezetés és tán ez okozott további ideges kosárlabdát, de minden esetre rengeteg hibával védekeztünk, amihez társult egy aránylag rossz dobóforma, meg sok eladott labda. Ezért kikaptunk, de gratulálok a BKG-nak, mert nagyon szépen felkészültek belőlünk. Gondolom ez kidolgozott taktika volt és kihasználták a hibáinkat és így megérdemelten nyertek ilyen meggyőző fölénnyel!