Nem tudtuk megszakítani a Sopron sorozatát

A végén még egy nagy hajrával kis híján hosszabbításra tudtuk menteni a meccset, de a vendégek nyugodtabbak tudtak maradni a sorsdöntő pillanatokban.

PVSK-Veolia–Sopron KC 87-93 (20-15, 21-32, 23-25, 23-21)

Kosárlabda-NB I., férfiak. Pécs, 600 néző. V.: Mészáros, Frányó, Kovács J.

PVSK-Veolia: Haynes-Jones 18/12, Goldring 2, Bíró O. 2, Ivosev 16, Brkics 24. Cs.: Bryson 15/9, Meleg 5, Illés 5/3, Popadics, Hőgye. Vezetőedző: Andrija Csirics.

Sopron KC: Myers 22/6, Fazekas 6/3, Ford 13/3, Borisov 24/9, Montgomery 7. Cs.: Takács 18/18, Halász 3, Werne, Schöll. Vezetőedző: Kosztasz Frevarakisz.

Új légiósunk, Keneth Anthony Carpenter még csak civilben figyelhette ma esti, Sopron elleni bajnokinkat, hiszen a repülője csak délelőtt szállt le Ferihegyen. Rajta kívül azonban teljes csapattal vághattunk neki a mérkőzésnek, ami kicsit sem ígérkezett könnyűnek.

A hozzáállásunkkal azonban nem volt baj, úgy vetettük bele magunkat az első negyedbe, mintha az életünk múlna rajta. Ivosev és Goldring is vetődött minden labda után, előbbi mellett pedig Brkics is ponterősen kezdte a meccset. Közben ráadásul védekezésben is minden klappolt, bő négy perc után így időt is kellett kérnie a Sopronnak, ugyanis 12-6-tal kezdtük az összecsapást.

A vendégeknek nagyon sokat az egyperces szünet sem segített, pedig edzőjük bizony kieresztette a hangját rendesen. A védekezésünk továbbra is stabil maradt, és elől is meg tudtuk lepni a Sopront. Amikor 20-12-nél még mi szereztünk labdát, akár a közte tíz is meglehetett volna, azonban a negyed utolsó másodperceit elrontottuk kicsit, így feljött öt pontra az ellenfél.

A második negyed aztán nem indult túl jól, a Sopron ugyanis két támadás alatt kiegyenlített, innentől pedig érezhetően kezdett idegessé válni a játékunk. Egyre többet hibáztunk bele a passzokba, dobásokba, és igazából Brkicsen kívül ekkor nem nagyon volt senki, aki be tudott volna találni. A 13. perc végére a vendégek át is vették a vezetést, sőt három ponttal meg is léptek. Jött azonban Haynes-Jones triplája, Ivosev harcos kosara és Brkics újabb pontja, és máris 35-32 volt ide.

Már épp kezdtünk megnyugodni, hogy minden a legnagyobb rendben van, erre Takács kétszer egymás után talált be kintről, majd Fazekas is rádobott egy triplált, így 38-41-nél már Andrija Csirics volt kénytelen időt kérni, szűk két perccel a nagyszünet előtt. Ugyan Meleg révén jött is még három pont, azonban sajnos kaptunk is, méghozzá hatot, így az első félidő után hatpontos hátrányban voltunk, ami a kezdésünk után csalódás volt.

A harmadik negyed aztán egy gyors Bryson-triplával indult, és a lendületünket ez meg is alapozta hosszú percekre. Ugyan a Sopron is be-betalált a gyűrűnkbe, de a 24. percre, 53-53-nál utolértük ellenfelünket. Már épp kezdtük volna azt hinni, hogy innen új meccs kezdődik, de jött két pontatlan támadás, egy kicsit szellősebb védekezés, és máris csinált egy 8-0-s rohanást a vendéggárda.

Ez a hullámzás aztán jellemezte is a teljes harmadik negyedet. Egyszer visszajöttünk ugyanis 3 pontra, aztán megint az ellenfél lépett meg. A baj az volt, hogy a játékrész végére épp nem felénk billent a mérleg nyelve, elég nehéz helyzetből kellett nekiugranunk az utolsó tíz percnek, nyolcpontos hátrányt kellett volna ledolgoznunk.

Az akarattal nem is volt semmi baj, hiszen hajtottunk becsülettel, sőt kicsit még közelebb is tudtunk férkőzni ellenfelünkhöz. A baj leginkább az volt, hogy nagyon sok ki nem kényszerített hibát ejtettünk, ezzel pedig akaratlanul is a Sopron keze alá dolgoztunk. Ráadásul Takács sorra dobálta lehetetlen szögből a triplákat, így 5 perccel a vége előtt muszáj volt időt kérnünk, már 83-73-ra meglépett riválisunk.

Amikor pedig már csak két perc volt vissza, és 11 ponttal vezetett a Sopron, el is könyveltük a vereséget. Pedig bizony nagyon kevésen múlt, hogy nem tettünk csodát. Szűk másfél perc alatt ugyanis csináltunk egy 9-0-s rohanást, és máris ott voltunk az egyenlítés kapujában. A hosszúra nyúló utolsó másodpercek büntetőzése során viszont Boriszov nem tette meg azt a szívességet, hogy hibázzon, így hiába a nagy feltámadás a végén, vereséget szenvedtünk, a Sopron pedig zsinórban tizenegyedik bajnokiját is behúzta.

Andrija Csirics: - Jól kezdtünk az első öt percben, aztán mintha valami teljesen máson járt volna a fejünk, de nem a kosárlabdán. Aztán a negyedik negyedben ébredtünk fel, problémák voltak a fejekben, túl sokat akartak, de nagyon keveset tettek. Valami teljesen más játékot játszottak, mint mit kértem. Nem felejtettünk el kosárlabdázni, csak azt, hogy ez egy egyszerű játék, fogd a labdát és dobd be! Új játékost igazoltunk, biztos vagyok benne, hogy extra energiát fog jelenteni védekezésben és támadásban egyaránt.