Nem tudtuk bevenni Debrecent

Az első negyedben hagytuk meglépni a Debrecent, onnantól pedig már csak futottunk az eredmény után.

DEAC–PVSK-Veolia 75-68 (21-13, 14-14, 22-21, 18-20)

Kosárlabda-NB I., 4. forduló.

DEAC: Pongó 15/9, Anderson 7/3, Williamson 11/3, Drenovac 25, Ostojics 10. Cs. Garamvölgyi 3/3, Neuwirth, Hőgye 4. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

PVSK-Veolia: Frank 3/3, Archibald 24/12, Németh A., Dzseletovics 4, Payton 22/3. Cs.: Micsovics 3/3, Antóni 3/3, Mokánszki 9/3, Merkl. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

A bajnokság negyedik fordulójában Debrecenben léptünk pályára, és az első három kör vereségei után abban bíztunk, hogy talán összejöhet a nagyon várt első siker.

Nem kezdtük azonban jól a meccset, sok rontott dobás és eladott labdák borzolták Szrecsko Szekulovics idegeit – igaz közben a DEAC sem szaggatta az istrángot. Azért így is hamar 5-6 pontos előnyt harcoltak ki a hazaiak, azonban ahogy teltek a percek, Payton és Archibald pontjaival ismét egylabdás lett a különbség. Az első negyed második felében viszont megint jöttek a pontatlanságok, a debreceniek pedig Pongó tripláival meg tudtak lépni. Olyannyira, hogy az első tíz perc végére alakult ki a legnagyobb differencia.

De nem is a 8 pontos különbség volt az igazán nagy baj, hanem inkább az, hogy csupán 13 pontot tudtunk szerezni. A folytatásban ráadásul, hiába kezdtük a második negyedet egy szép Mokánszki-triplával, továbbra is erőtlenek voltunk elől. A DEAC el is lépett, 33-20-nál már aggasztóvá kezdett válni a helyzetünk, ekkor azonban védekezésben váltani tudtunk, és a negyed utolsó 5 percében szinte megfojtottuk a hazaiak támadójátékát. Kár érte, hogy a valóban extra védőmunkát nem igazán tudtuk megkoronázni elől. Azért Mokánszki pontjai, és Antóni fontos triplája arra jó volt, hogy a nagyszünet előtt ismét bejöjjünk 10 alá. Az azonban nyilvánvaló volt, hogy valamit kezdenünk kell a második félidőre a dobásainkkal, a húsz perc alatt összehozott 27 pont ugyanis nagyon-nagyon kevés volt.

Sajnos a második félidőben sem úgy mentek azonban a dolgok, ahogyan megálmodtuk. Bár dobott pontok terén sikerült előrelépni, azonban a korábbi jó védekezésünk már sokkal szellősebb volt. Így például hiába kezdtünk el a harmadik negyed végén egy nagy szériát (vezetőedzőnk időkérése után 13-2-es rohanással jelentkeztünk), ezt akkor tettük meg, amikor már közel 20 pont volt a hátrányunk. Így még ezzel a szériával is visszajönnünk sikerült a meccsbe.

Az utolsó negyedben pedig már talán egy kicsit görcsösen is próbáltunk meg közelebb kerülni a Debrecenhez, sok előkészítetlen dobásunk volt, eladott labdák és pontatlan passzok okoztak gondot – nem játszottunk jól. Payton és Archibald mellett csak Mokánszki tudott néha fontos pontokat hozni, így pedig nem volt esélyünk arra, hogy egy labdára kerüljünk ellenfelünkhöz. A DEAC rutinosan és magabiztosan tartotta előnyét, így végül el kell ismerni, megérdemelten nyerte meg a meccset 75-68-ra.

Az első győzelem tehát továbbra is várat magára, ráadásul a következő körben sem lesz könnyű dolgunk, hiszen a négy győzelemmel rajtoló NKA lesz a vendégünk. Fel kell majd kötni a gatyát, az biztos.