Meglepetésre készülünk

A bajnokság második fordulójában Körmendre utazunk, vezetőedzőnk bízik a csapatban és jó eredményre számít szombat este.

Visszatérésünk az A csoportba felemásra sikeredett egy hete. Bár nagyarányú vereséget szenvedtünk a Falco otthonában, a meccs jelentős részében mégis remekül helytálltunk a bivalyerős címvédő ellen.

Nagyon sajnálom, hogy nagy lett a különbség a végére – idézte fel első meccsüket vezetőedzőnk, Szrecsko Szekulovics. – Az első és a harmadik negyedünk egyáltalán nem volt rossz, méltó partnerei voltunk a Falconak. A második tíz perc viszont pocsékul sikerült, a meccs utolsó öt percét pedig már láthatóan elengedték a játékosok, rengeteg könnyű kosarat szerzett ott a Szombathely. Összességében kicsit azért túlzónak érzem a különbséget.

Trénerünk kitért arra is, hogy szerinte rendben van most a csapat, egyre jobban működik együtt a társaság, a hangulattal sincs gond. Még úgy sem, hogy a sorsolásunk nagyon nehéz a bajnokság elején.

Az azért jól látszik, hogy van 4-5 csapat, kiemelkedő költségvetéssel, nagyon erős kerettel, amely fölfelé kilóg a mezőnyből – szögezte le Szekulovics. – A mi céljaink mások, nekünk a velünk egy szinten lévő csapatok ellen kell gyűjtögetni a győzelmeket, és nem is aggódok, jönni fognak azok. Az biztos, hogy Körmenden sem lesz könnyű dolgunk, de úgy gondolom, hogy meglepetést tudunk okozni. Az kicsit zavaró, hogy Micsovics megbetegedett, még nem tudom, hogy pályára tud-e lépni. A körmendiekkel a Göcsej Kupán játszottunk egy jó meccset, ott kiderült, hogy erősek, megpróbálunk azonban jó eredményt elérni.

Csapatkapitányunk, Antóni Csanád a csapategységünket emelte ki, amikor a hétvégi meccsről kérdeztük.

A hangulat rendben van, úgy látom nagyon egyben van az öltözőnk, a légióscsere is jól sült e, hiszen Djordje nagyon hamar be tudott illeszkedni – jelentette ki Antóni. – Persze biztosan kell még egy kicsit csiszolódnunk, de szerintem ezzel ne lesz baj. Az külön öröm volt nekem, hogy a bajnoki rajt előtt összejött a szurkolói ankét, emlékeim szerint amióta én a PVSK játékosa vagyok, nem vettem részt ilyenen. Remek hangulatú esemény volt, nekem és a csapattársaimnak is tetszett, remélem lesz folytatása. Ami a Körmend elleni derbit illeti, biztosra veszem, hogy apró nüanszok fognak dönteni a meccsen.