Negyedikek lettünk

Nem bírtunk a Szeged ellen a PVSK-MATRO Kupa bronzmeccsén, a döntőt a Kaposvár nyerte meg a OSE ellen.

PVSK-Veolia–Naturtex-SZTE Szedeák 79-89 (15-21, 23-25, 22-22, 19-21)

PVSK-MATRO Kupa, férfikosárlabda-felkészülési mérkőzés. Pécs, 100 néző.

PVSK-Veolia: Haynes-Jones 19/3, Hőgye, Bryson 22/15, Ivosev 5, Brkics 22. Cs.: Meleg, Bíró O. 4, Illés 7/3, Doktor. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Naturtex-SZTE Szedeák: Persons 29/12, Polányi 3/3, Cook 25/21, Bognár 12/3, Alstone 7/3. Cs.: Hunt 11/6, Keller I. 2, Balogh, Kerpel-Frónius, Mayer, Filipovics. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

A Szegeden keresztül vezetett az út a PVSK-MATRO Kupa harmadik helyéhez együttesünk számára ma délután a Lauber Dezső Sportcsarnokban, és bíztató előjellel várhattuk a mérkőzést. Bryson ugyanis az után, hogy az OSE elleni meccset kisebb sérülés miatt ki kellett, hogy hagyja, ezúttal már ott volt a társakkal.

Nem is kezdődött rosszul a meccs, ugyanis nagyon jól tartottuk magunkat a jó erőkből álló Szeged ellen. Ha nem is volt pazar a színvonal, meglehetősen izgalmas, küzdős derbi képe rajzolódott ki az első percekben. Ez az eredményen is meglátszott. Kevés pont mellett ugyanis egyszer itt, egyszer ott volt az előny néhány ponttal. Cook jól célzott kintről, nálunk viszont a triplakísérletek rendre lejöttek, így az első negyed végéhez érve egy kicsit meg tudott lépni a Szedeák.

Nem volt azonban vészes a helyzet, legalábbis azt gondoltuk. A második negyed elején aztán gyorsan tízre nőtt a differencia, így időt is kellett kérnie Dragan Alekszicsnek. Hatottak szavai, ugyanis pillanatok alatt felzárkóztunk, főleg Haynes-Jones és Brkics közeli, valamint Bryson távoli kosaraival. Azonban akárcsak az első tíz percben, a játékrész hajrája ismét a vendégeké lett, így a félidőben 38-46 volt az eredmény, oda.

A harmadik negyed pedig követte a korábbi forgatókönyvet. Előbb zárkóztunk, aztán leszakadtunk – köszönhetően főként a hármasból szinte hibázni képtelen Cooknak, valamint a Szegedet remekül mozgató Personsnak. Ha a negyed végén nem kapjuk kicsit össze a védekezésünket, akkor már itt nagyobb baj lehetett volna – végül azonban kiderült, hogy csak elodáztuk a dolgot.

A záró felvonásban ugyanis sajnos sehogyan sem tudtunk közelebb férkőzni ellenfelünkhöz. A játékunkba nagyon sok pontatlanság csúszott, és bár három légiósunk, Haynes-Jones, Bryson és Brkics is kitett magáért, melléjük ezúttal nem nagyon tudott senki sem fellépni. Pedig erre nagy szükség lett volna, így ugyanis elveszítettük a meccset.

Ezzel a PVSK-MATRO Kupát a negyedik helyen zártuk, és bár azért akadtak szép megoldásaink a két nap során, voltak olyan elemek, amelyek bizakodásra adhatnak okot a bajnoki rajt előtt, azért nagyon nagy szükségünk lenne végre egy győzelemre is. Az azonban egyelőre tovább várat magára.

A PVSK-MATRO Kupa döntőjét a Kaposvár nyerte, a fináléban a Oroszlányt legyőzve 87-86-ra.

A Kupa MVP-je a győztes kaposvári csapat játékosa, Nimrod Hillard lett, míg a pontkirály a két meccsen 50 egységig jutó játékosunk, Samajae Haynes-Jones lett!