Hajszálon múlt…

Fergeteges hangulatban sokáig vezettünk az NKA ellen, ám a hajrá kulcspillanataiban vendégeink voltak pontosabbak, így három ponttal kikaptunk a rangadón.

PVSK-Veolia–NKA Universitas Pécs 91-94 (24-24, 27-18, 21-25, 19-27)

Kosárlabda-NB I., férfiak, 5. forduló. Lauber Dezső Sportcsarnok, 2300 néző.

PVSK-Veolia: Micsovics 27/9, Archibald 20, Molnár M., Dzseletovics 6/3, Payton13. Cs.: Frank, Mokánszki 9/9, Németh A., Plézer 16/9, Merkl, Antóni. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

NKA Universitas Pécs: Nikolics 35/9, Abell 11, Brbaklics 2, Meleg 7, Bacsovics 18/3. Cs.: Scherer 5/3, Kerpel-Fronius 16/9, Kollár. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Az NKA egyik legjobbja, Ibrahim Durmo sérülés miatt nem volt ott ellenfelünk meccskeretében, így a kezdés előtt erősödött bennünk az érzés, hogy most végre meglehet az első győzelmünk a bajnokságban.

Aztán az első negyed eseményeit nézve hamar világossá vált, hogy hatalmas csata lesz ez a negyven perc. A vendégeknél Nikolics igyekezett a hátára venni csapatát, nálunk pedig Micsovics kezdte pazarul a találkozót, így gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladt a két együttes. Volt, hogy mi léptünk meg 6 ponttal – amitől persze megőrültek szurkolóink –, aztán egy vendég-időkérés után gyorsan fordítani tudott az Akadémia. Tíz perc után 24-24 volt az eredmény.

A második negyed azonban már sokkal inkább rólunk szólt. Az NKA kifejezetten rosszul dobott, mi pedig sorra hoztuk el a lepattanókat – ami pedig ennél is fontosabb, a szerzett labdákból rendre eredményes támadásokat vezettünk. A padról beszállva Plézer bevert egy triplát, de Micsovics is két trojkát süllyeszetett el. Amikor pedig Dzseletovics hármasa is behullott, robbant a csarnok. Ahogy közeledett a félidő, úgy nőtt az előnyünk. Végül 9 ponttal nyertük ezt a játékrészt, és 51-42-es vezetéssel mehettünk el pihenőre.

A nagyszünet után viszont jött az, amire azért számíthattunk. Az NKA egyre pontosabban célzott, így apró lépésekkel elkezdett közelíteni hozzánk. És bár a támadójátékunkkal ekkor voltak bajok, azért a legfontosabb pillanatokban mindig volt egy-egy ember, aki át tudta lendíteni a csapatot a holtponton. Mokánszki például két triplát is bevert, és amikot másnak nem sült a keze, jött Micsovics. Közben a túloldalon Nikolicsot képtelenek voltunk tartani, számolatlanul dobálta a kosarakat.

Az előnyünkből 5 pont így is megmaradt az utolsó tíz percre, igaz gyorsan világos lett, hogy ez nem sokat jelent. Néhány eladott labda, pár elszórakozott támadás, és máris az NKA vezetett. Nikolics szép lassan 30 pontig jutott, és a hajrába úgy mentünk bele, hogy teljesen nyílt volt a meccs.

A döntő pillanatokban azonban sajnos hajszállal jobban koncentrált az NKA, így a végén már nekünk kellett futni az eredmény után. Az utolsó másodpercben még volt egy dobásunk az egyenlítéshez, Archibald triplája azonban kipördült a gyűrűből.

Vereség ennél jobban aligha fájhatott volna – azonban az a hangulat, ami a Lauberben volt ma, talán gyorsan gyógyítja majd a lelki sebeket. Nincs más lehetőség: fel kell emelnünk a fejünket, és mennünk kell tovább. Ez a 40 perc megmutatta, hogy nem kell megijedni senkitől!

Szrecsko Szekulovics: Gratulálok a győzelemhez, egy sportszerű mérkőzés volt. Nagyon gratulálok a szurkolótáboroknak. Nagyon sajnálom, hogy nem adtuk ezt vissza győzelem formájában. Jó volt a felkészülésünk, ezt az eredmény is megmutatta az első félidőben. A második félidőben 10 pont körüli előnyhöz jutottunk, de sok hibát követtünk el. Rosszul passzoltunk és visszajött az NKA. Ha kihagyjuk a ziccereket, a büntetőket és ilyen szoros lesz a végére a mérkőzés, akkor nagyon nehéz győzni.