Ezt a vereséget nem kell szégyellni

Az első félidőben átrohant rajtunk a remekül dobó Paks, a második félidei játékunk viszont bíztató a jövőre nézve.

PVSK-Veolia–Atomerőmű SE 81-103 (12-25, 18-27, 25-29, 26-22)

Kosárlabda-NB I., férfiak, 3. forduló. Pécs, 1300 néző. V.: Benczúr, Nyilas, Horváth.

PVSK-Veolia: Micsovics 6/3, Merkl, Archibald 24/6, Dzseletovics 20/9, Payton 13. Cs.: Németh A. 5/3, Frank 4, Mokánszki 4, Plézer, Antóni 2, Radó 3/3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Atomerőmű SE: Chandler 23/6, Lockett 10, Benke 20/18, Eilingsfeld 7/3, Lake 16. Cs.: Révész 10/3, Halmai 5, Dorogi, Joseph 12/6, Kucsora, Géringer, Kékesi. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.

Eljött végre a nap, amire annyira vártunk már, 2022 májusa után ismét A csoportos meccset játszhattunk a Lauberben!

A kezdés nem volt az igazi, Benke ugyanis az első támadásból egy triplával köszönt be, mi pedig majd három percig képtelenek voltunk pontot szerezni. Még szerencse, hogy amikor Dzseletovics egy trojkával megtörte a csendet, az eredményjelzőn 3-4 állt – a Paks is rendkívül pontatlan volt támadásban. Aztán persze szép lassan elkezdett beindulni a meccs, ez azonban azt is jelentette, hogy az ASE kezdett meglépni. Nálunk Németh is egy kintivel iratkozott fel a pontszerzők közé, de Lake ziccere után időt kellett kérnie Szekulovicsnak, hét pontra nőtt ugyanis a differencia. Ez a rövid pauza azonban nem sokat segített, a Paks egyre növelte előnyét, miközben nálunk a szellős védekezés mellett a támadások befejezésével voltak komoly gondok – magyarán bajban voltunk. Az első negyedet simán be is húzta az ASE, a 12-25-ös eredmény nem sok jót ígért.

Igen ám, csakhogy a negyedszünet elég volt arra, hogy vezetőedzőnk kicsit felrázza a csapatot, így egészen más ritmusban, sokkal koncentráltabban kezdtünk játszani. Frank és Mokánszki is remek összjáték végén szerzett két pontot, kicsivel később pedig Archibald dobott dudaszós triplát. Közben persze a Paks is ott volt a pályán, és főként Benke távolijaival operálva tartotta tíz pont körüli előnyét. Hosszú perceken át kiegyenlített játék folyt, a félidő végéhez közeledve azonban ismét nyílni kezdett az a bizonyos olló. Elég volt egy-egy előkészítetlen dobás, az ASE pedig könyörtelenül lerohant minket. Bő két perccel a nagyszünet előtt már húsz pont volt a hátrányunk. Sőt, Lake zsákolása után már 49-27 volt oda, és bár itt Micsovics dobott a sarokból egy hármast, ott pedig egy Chandler-büntető és egy Eilingsfeld-közeli esett be, így is maradt a közte 22 a második félidő előtt.

A harmadik negyed pedig egy 7-0-s paksi rohanással indult, ami persze meg is tette a hatását, láthatóan még inkább kedveszegetté vált csapatunk. Szerencsére ez csak pár pillanatig tartott, mert aztán megráztuk magunkat, és a tetemes hátrány dacára is beleadtunk apait-anyait. Kiegyenlítettebbé is vált a játék – persze ez mit sem változtatott a tényen, hogy a Paks már a harmadik negyed közepén biztos lehetett a győzelemben. Azért így is mutattunk pár szép dolgot, Archibald kosarai és Dzseletovics triplája is élményszámba ment, még, ha a showt el is vitte a kintről szinte mindent bedobó Benke. Ebben a tíz percben azonban így sem volt nyomasztó a Paks fölénye, ez pedig előrelépés volt az első félidő után.

A záró felvonás pedig már kifejezetten jól nézett ki a mi szempontunkból. Szekulovics mester, hogy a lepattanók terén kicsit zárkózzunk, egyszerre tartott fenn a pályán három magasembert is, ez pedig érezhetően nem is ízlett annyira ASE játékosainak, igaz magabiztos vezetésük tudatában nem is nagyon idegeskedtek emiatt. Ezzel együtt is jó volt látni, hallani, ahogy például Radó triplája után felrobban a csarnok – pedig ekkor is bő húsz ponttal vezetett az ellenfél.

Mindenesetre a negyedik negyedet végül behúztuk, így kicsit tudtunk kozmetikázni az eredménye. A végül 22 pontos paksi siker után pedig nincs okunk szégyenkezni, ez az ASE biztosan a bajnoki címért lesz harcban a szezon során.

Szrecsko Szekulovics: Először is gratulálok a paksi csapatnak. Gyakorlatilag lehet mondani, hogy érvényesült a papírforma. Masszív csapattal volt dolgunk, kiváló légiósok, magyar válogatott játékosok, például Eilingsfeld, Benke. Görcsösek voltunk, emiatt elszalasztottunk rengeteg lehetőséget, főleg az első játékrészben. Köszönöm a pécsi szurkolóknak, nagyon jó hangulatot varázsoltak, azt gondolom, hogy ez a paksi csapat legalább a legjobb négybe tartozik a bajnokságban. Csalódottak vagyunk, hiszen az első hazai mérkőzésünkön jobb játékkal szerettünk volna pályára lépni. Megyünk tovább, emélem a következő mérkőzéseken jobban tudunk játszani és ünnepelni a végén.