Egy pazar negyed elég volt – megvan a második hely

Nagyon rossz első félidő után elsöprő harmadik negyedet produkált csapatunk Óbudán, és végül gond nélkül húzta be a kötelező győzelmet.

Óbudai Kaszások - PVSK-Veolia 89-100 (21-18, 23-20, 23-41, 22-21)

Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, 25. forduló.

Óbudai Kaszások: Boros 22/12, Czura 7/3, Tichov 17/6, Láncos 4, Ormai 7. Cs.: Rosemond 7/3, Armaghani 20/3, Bodnár, Bartos 2, Farkas 3/3, Szabados.

PVSK-Veolia: Halász 8/6, Harler 27/9, Molnár M. 7, Bíró O. 14/6, Horti 13. Cs.. Takács D. 3, Tóth N. 3, Radó 7, Antóni 15/15, Bíró L. 3. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Az már pénteken, az NKA Pécs Nagykőrös elleni győzelmével eldőlt, hogy az alapszakaszt városi riválisunk nyeri meg, így az Óbuda elleni találkozó tétje az volt, hogy bebiztosítsuk második pozíciónkat. A papírforma alapján nem volt kérdés, hogy nyernünk kellene idegenben is, azonban a meccs közel sem úgy indult, ahogyan azt elképzeltük.

Nagyon sok hibával játszottunk az első negyedben, és a tömérdek kimaradó dobás meg is bosszulta magát, a roppant lelkesen játszó hazaiak ugyanis egy kicsivel pontosabbak voltak, így tíz perc után megérdemelten vezettek is három ponttal.

A második negyedben pedig hiába vártuk, hogy végre megtörjön a jég, továbbra sem találtuk a játékunkat. Bíró Olivéren kívül nem nagyon ment a pontszerzés senkinek, azonban a túloldalon mindig akadt valaki, aki áttörte a védelmünket. Boros kifejezetten ponterősen játszott, de a csereként beálló Armaghani is hozzá tudott tenni az Óbuda játékához. A nagyszünethez közeledve már közel tízzel vezetett ellenfelünk, és ha nincs az utolsó percekben behulló két Antóni-tripla, akkor bizony kétszámjegyű lett volna a differencia – így „csak” hattal, 44-38-ra vezettek a félidőben a Kaszások.

A második félidő elején nagyon vártuk már, hogy végre beinduljon a gépezet, de a percek csak teltek, és továbbra is úgy festett, ezen az estén valamiért nagyon nem akar menni a dolog. Aztán 51-42 után egyszercsak megmozdult valami. Első körben Antóni Csanád keze, ugyanis három egymást követő támadásunkat is az ő triplája zárta, majd szép lassan a többiek is csatlakoztak hozzá. Az első félidőben haloványan játszó Harler is alaposan belekezdett a pontgyártásba, Halász pedig fantasztikusan irányította a csapatot. Bár a védekezésünkkel nem lehetett maradéktalanul elégedett Szrecsko Szekulovics, cserébe legalább számolatlanul dobáltuk a kosarakat. A harmadik negyed végén azt láthattuk, hogy nem csak átvettük a vezetést, de alaposan el is léptünk riválisunktól, 79-67-re volt ide – azaz tíz perc leforgása alatt 41 pontot dobtunk!

Érthető, hogy így már nyugodtan kezdhettük meg az utolsó tíz percet, ami meg is látszott a játékunkon. Szép lassan megléptünk húsz ponttal, így az utolsó percekre már az addig kevesebb lehetőséget kapó játékosait küldhette fel edzőnk. Így azért az Óbuda valamicskét faragni tudott hátrányából, de a győzelmünket végül semmi sem veszélyeztette.

Ezzel az is eldőlt, hogy az utolsó forduló eredményétől függetlenül második helyen zárjuk az alapszakaszt.

Szrecsko Szekulovics: - Jó meccset játszottunk, gratulálok a Kaszások csapatának nagyon jól játszottak ma este. Mi kicsit álmosabbak voltunk az első félidőben, nem úgy játszottunk, ahogyan szoktunk. Szerencsére a harmadik negyedben felébredtünk, így sikerült nagyobb különbséget kialakítani. A végén több fiatal játékosok is lehetőséget kapott. Jó mérkőzés volt, gratulálok mindkét csapatnak.