Vannak, akikről ugyan a mindennapokban kevesebb szó esik, azonban nagyon is fontos szerepet töltenek be együttesünk életében. Ilyen csapatorvosunk, Dr. Horváth Ádám is, aki már tíz éve van a PVSK kötelékében.
Dr. Horváth Ádám ortopéd-traumatológus szakorvos, vagy ahogyan talán mi átlagemberek jobban ismerjük, baleseti sebész. Ebből persze akár egyenesen is következhet, hogy a sportsérülések kezelése a napi rutinja része lehet, azonban ennél azért összetettebb a dolog. Ő ugyanis traumatológusként dolgozott, majd ezt követően csinálta meg a sportorvosi szakvizsgát, hogy tovább specializálódjon a sportsebészet irányába. És, hogy miért pont a kosárlabda mellett kötött ki?
Gyerekként magam is kosaraztam, egészen a középiskoláig – árulta el nekünk csapatorvosunk. – Bár a játékot nagyon szerettem, de be kell vallanom, hogy nem voltam elég tehetséges ahhoz, hogy egy pályafutást csináljak belőle. Orvos lettem, és mindig is érdekelt a baleseti sebészet, illetve a sportsérülések. Amikor még Dr. Mintál Tibor volt a PVSK orvosa, eleinte csak besegítettem neki, néha helyettesítettem őt. Aztán tíz évvel ezelőtt vettem át tőle a PVSK férfi csapatát.
A tíz esztendő során pedig egyre közelebb nőtt a szívéhet az együttes. Elmondása szerint mindig jó kapcsolatot tudott kialakítani a játékosokkal, a klub vezetésével pedig már egy évtizede remek a viszony.
Nem vagyok 0-24-ben a csapat mellett, ugyanakkor minden egészségügyi panasszal engem keresnek a játékosok – avatott be minket munkája részleteibe Dr. Horváth Ádám. – Számomra a szezon kezdete előtti időszak a legmozgalmasabb, hiszen ilyenkor csináljuk meg a keret teljes egészségügyi felülvizsgálatát, illetve az új igazolások, még a szerződésük aláírása előtt ilyenkor érkeznek hozzám egy tüzetes kivizsgálásra, ahol fel tudom mérni, hogy egészségügyileg milyen állapotban vannak. Hozzá kell tennem, hogy elmúlt években jó kapcsolatokat sikerült kialakítanunk más szakmában dolgozó orvosokkal is, így persze ha nem sérülés, hanem mondjuk betegség miatt jelentkezik nálam valaki, akkor inkább amolyan koordinátorként vagyok jelen a folyamatban, hiszen vannak egyéb szakorvosok, vagy épp háziorvos, aki az ilyen problémák esetén segíteni tud.
Csapatorvosunk azt is kiemelte, hogy a klub mellet egy nagyon jó team dolgozik, hiszen rajta kívül gyúró és gyógytornász is dolgozik a játékosokért, egy-egy műtét utáni rehabilitációból mindenki kiveszi a részét.
Be kell valljam, hogy a meccseken azért egy kicsit szurkolói is vagyok – mesélte mosolyogva Dr. Horváth Ádám, amikor arról kérdeztük, hogyan szokott viselkedni a kispadon. – Nem tudom, és persze nem is akarom objektíven szemlélni a meccseket. Azonban persze az elsődleges az, hogy orvosként figyeljem az eseményeket, hiszen bármikor szükség lehet a munkámra. Arról nem is beszélve, hogy azért az elmúlt tíz évben előfordult már párszor, hogy az ellenfélnek kellett segítséget nyújtanom, hiszen a meccseken mindkét csaptért én vagyok a felelős orvosként.
Az is kiderült, hogy van olyan fogás is, amit nem mindenki szokott alkalmazni a helyszínen. Ha egy mérkőzés közben valakinek felszakad a bőre, ő bizony nem sokat teketóriázik, viszi a játékost az egészségügyi szobába, és azon nyomban összevarrja a sebet. Hogy miért? Mert így akár már az adott meccsen vissza is tud állni a játszani a sérült sportoló.
Igazából már azon is gondolkoztam, hogy egyszer ott helyben, a kispad mellett megoldok egy ilyen helyzetet, de az azért talán sok lenne a közelben állóknak – mondta nevetve csapatorvosunk, majd rátért arra, hogyan is érzi magát ebben a szerepkörben. – Bár nem vagyok napi kapcsolatban a csapattal, mégis egy-egy szezon végére nagyon jó viszony szokott kialakulni, szóval nem látom okát annak, hogy miért ne lehetne akár a következő tíz évben is közös az utam a csapattal. Főleg, hogy számos szép eredmény részese lehettem én is. A 2019-es bajnoki bronzérem, aztán a nemzetközi kupaszereplés azért nekem is hatalmas élmény volt.
Események
2025. január
-
- h
- k
- sze
- cs
- p
- szo
- v
-
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
-
-
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 1
- 2
-