A rutintalanságunk lett a vesztünk

Az első negyedet magabiztosan kezdtük, de a második játékrésztől már a Honvéd vezetett. Innentől pedig, a nagy csatákat megélt játékosaik jól használták ki rutintalanságunkat.

Pécsi VSK-CARGATE - Budapesti Honvéd SE 86-98 (27-19, 17-29, 23-25, 19-25)
Férfi kosárlabda NB I. B. alapszakasz, 22. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 150 néző

PVSK NB I. B: Laufer 10/6, Kocsis Z. 5/3, Bíró L. 9, Dragasevic 19/9, Futó B. 4. Csere: Vad, Mándity 8/3, Nagy K., Riskó 15/3, Carev 16/3, Puskás. Vezetőedző: Rab Gyula.

1. negyed [ 27-19 (27-19)

2. negyed [ 44-48 (17-29)

MKOSZ eredmény és statisztika >>

3. negyed [ 67-73 (23-25)

4. negyed [ 86-98 (19-25)

Rab Gyula, PVSK-Cargate: - Gratulálok a Honvédnak, jól játszottak. Az első negyedet magabiztosan kezdtük, nagyon jó ritmusban kosárlabdáztunk és egy megnyugtató előnnyel vezettünk. A második játékrésztől a vendégek védekezést váltottak, amit nem jól reagáltunk le, ezzel párhuzamosan pedig kimaradtak a távoli dobásaink. Ez elég volt ahhoz, hogy a Honvéd fel tudjon zárkózni. Amikor átvették a vezetést már magabiztosan játszottak, és a nagy csatákat megélt rutinos játékosaik jól használták ki a mi rutintalanságunkat. Készülünk tovább, megpróbálunk a hátralévő meccseken javítani a játékunkon, hogy a rájátszásra minél jobb formában érkezzünk. Remélem addigra a sérültjeink is felgyógyulnak és komplett lesz a csapatunk.

Puskás Artúr, Honvéd: - Gratulálok a saját csapatomnak, mert egy nagyon nehéz pályán tudtunk győzni. Hetedik éve vagyok a Honvéd edzője, de még soha nem tudtunk itt győzni. Egy rendkívül tehetséges, és jól felkészített csapat ez a Pécs, ezért tudtuk, hogy a mai nagyon nehéz meccs lesz. Azt gondolom, a mérkőzés kulcsa a második félidőben feljavult védekezésünkben, illetve az eladott labdáink leredukálásában keresendő. Ehhez párosult, hogy a védekezésváltásainkkal nem igazán tudtak mit kezdeni a házigazdák, ez a rutintalanságuknak is betudható.

---

Pécsi VSK-CARGATE - Budapesti Honvéd SE, U20 62-127 (19-34, 16-36, 16-30, 11-27)