A 11. helyért folytathatjuk

Pécsett is nyerni tudott a Nagykőrös, 2-0-ra be is húzta a párharcot.

PVSK-Cargate - Nagykőrösi Sólymok KE 60-74 (18-21, 13-16, 17-16, 12-21)

PVSK-Cargate: Mándity 7/6, Hőgye 8, Erdei 8, Laufer 4, Futó 10. Cs.: Villányi, Gordán 6, Bor 11, Fülöp 6, Miklós D. Vezetőedző: Juhász Olivér.

Nagykőrösi Sólymok KE: Lakosa 8, Molnár B. 14, Rozs 9/3, Mester 6/3, Timkó 16/3. Cs.: Kónya, Kocsis, Jókai 2, Fehér 10, Molnár M. 6/3, Kakulya 3/3.

Ezúttal is a szezon során alapemberként számításba vett játékosaink (Goldring, Popadics, Farkas, Meleg, Kalmár) nélkül álltunk fel a Nagykőrös ellen, így a papírforma egyértelműen riválisunk mellett szólt, még úgy is, hogy most Pécsett csaptunk össze velük.

Ehhez képest 30 percen át teljesen kiegyenlített volt a meccs. Olyannyira, hogy csupán néhány pontos differencia volt a két csapat között, igaz többnyire a vendégek javára. Mindenesetre fiatal együttesünk nagy szívvel játszott, a harmadik negyed végéig igazából semmi rosszat nem lehetett mondani csapatunkra. Mondjuk utána sem igazán, bár az kétségtelen, hogy az utolsó tíz percre már kicsit elfáradtunk.

Végül ez volt az, ami eldöntötte a meccset és a párharcot is. A Nagykőrös ekkor fegyelmezetten volt, jobban dobott és a védekezését is össze kapta, így tudott nyerni 14 ponttal.

Ez azt jelenti, hogy ellenfelünk játszhat majd a 9. helyért, mi pedig az alsóházi rájátszásban a 11-12. helyért megrendezett pároscsatával zárjuk majd le az idei szezont.

Juhász Olivér: - Gratulálok a Nagykőrösnek, a végén pontosabban játszottak, ennek köszönhetően megnyerték a mérkőzést. A srácok mindent megtettek, de a gyenge hárompontos dobószázalékunk miatt nem volt esélyünk a győzelem megszerzésére.