Pokoli mérkőzés vár ránk szerdán

Az E-On Férfi Vízilabda Bajnokság rájátszásának 1. mérkőzésén (13. helyért) magabiztosan győzött a KSI SE és 1-0-ra vezet az összesítésben. A PVSK Mecsek Füszért csapatára pokoli mérkőzés vár szerdán.

KSI SE - PVSK Mecsek Füszért 15-11 (4-4, 2-2, 4-2, 5-3)
E-On Férfi Vízilabda OB I. alsóházi rájátszás 1. mérkőzés. Budapest, Margitsziget

PVSK Mecsek Füszért: Kósik Soma (Duvnjak Starcevic Borna), Horváth Zsombor, Polovic Krisztián, Danilo Cabrilo, Szedmák Dávid, Csacsovszky Alex, Francsics Dániel, Jonas de Oliveira Cribella, Lajkó Márton Mihály, Müller Máté, Krizsán András, Csaba Márton, De Blasio Domenico. Edző: Lukács Gergely

Góllővöink: Müller Máté 3, Polovic Krisztián 3, Francsics Dániel 2, Jonas de Oliveira Cribella 2, Csaba Márton 1,

Gólok statisztikája: akciólövés 4/13, centerlövés 0/0, szabaddobás 1/2, büntetődobás 3/3, megúszásgól 0/0, emberhátrányból 0/0, emberelőnyből 3/6

2-0-ra és 3-1-re is vezetett már a PVSK Mecsek Füszért a Széchy-medencében rendezett vasárnap délelőtti találkozón, de a KSI az első negyed végére egyenlített (4-4). A második szakasz is a pécsiek szája íze szerint alakult eleinte, hiszen ismét elmentek két góllal, 6-4-re, de ezt a támadást is visszaverte a KSI, 6-6 volt a félidő.

Horváth János csapata 8-7-nél, a harmadik negyed 5. percében vezetett először, és innen már nem tudott fordítani a PVSK. A negyedik negyed 3. percében 11-10-re alakult az állás, Polovic Krisztián hozta fel egy gólra csapatunkat, innentől viszont 4 (!) KSI-gól következett, szűk két perc alatt: Kalanovics Balázs, Kovács Gergő, Marnitz Márk és Szabó Balázs talált be. Marnitz a 7. gólját lőtte a vége előtt 3 és fél perccel.

Érdekesség, hogy 7 büntetőt is ítéltek a játékvezetők, a hazai oldalon 2/3, a vendégeknél 3/4 a mérleg ebben a tekintetben. A második meccset szerdán rendezik, Pécsett.

Lukács Gergely vezetőedző: "Két fiatal csapat hektikus mérkőzése volt. Látszott, hogy mindkét gárda nehéz helyzetből érkezett, hiszen mi már nagyon rég nyertünk utoljára meccset, a KSI pedig egy 10 gólos vereség után szált vízbe. Az első félidőben többször is vezettünk 2 góllal, de a lélektani 3 gólos különbségig nem tudtunk eljutni. A harmadik negyedben a KSI átlövései eredményesebbek voltak, ezzel át is vették a vezetést, 10-9-ig nyitott volt a meccs, ekkor egy 2 perces rövidzárlat megpecsételte a sorsunkat. Támadásban elkövetett fegyelmezetlenségek miatt 4 gólt kaptunk, amivel eldőlt a találkozó!

Nem mondom, hogy egyszerű helyzetben vagyunk, de nincs idő keseregni és megadni magunkat végkép nem fogjuk! Egy utolsó nagy csatára készülünk szerdán, hogy csütörtökön és pénteken is legyen miért edzeni. Ehhez azonban óriási szükségünk lesz a szurkolók támogatására!"