Nagyon kellett már nekünk egy ilyen siker

Nagyszerű csapatjátékkal és nem várt fölénnyel nyerte idei első bajnokiját vízilabdacsapatunk.

UVSE - PVSK-Mecsek Füszért 7-10 (1-2, 1-3, 1-4, 4-1)
E-On Férfi Vízilabda OB I. bajnokság 10. forduló. Budapest, Hajós A. Sportuszoda

PVSK: Barát Ferenc, Horváth Zsombor, Opacak Toni, Surányi László, Csacsovszky Alex, Macsi Patrik, Ivan Basara, Nenad Stojcic, Rakonjac Zlatko, Csacsovszky Erik, Krizsán András, Csaba Márton, De Blasio Domenico, Duvnjak Starcevic Borna. Vezetőedző: Lukács Gergely

Gólszerzők: Tóth Z., Dávid, Benczur, Keresztúri, Korényi, Szentesi, Kovács R. (UVSE), illetve Basara 3, Krizsán 2, Csacsovszky A., Csacsovszky E., Macsi, Csaba, Opacak (PVSK)

Az első negyed 4. percéig kellett várnunk az első találatra, akkor Basara akciógóllal szerezte meg a vezetést. Nem hittük volna, hogy innentől már csak mi fogunk vezetni a mérkőzésen. Ivan Basara emberelőnyből lőtt második találatával már 2-0 volt ide, amire az UVSE csak a negyed végén tudott egy góllal válaszolni (1-2). A második játékrészben is folytatódott a gólgyártás, előbb Csacsovszky Alex , majd Ivan Basara és Krizsán András talált be. A házigazdák megint csak egy góllal tudtak "visszavágni" Dávid Zoltán Péter révén, aki szabaddobásból zörgette meg a hálónkat (2-5).

Aztán következett a 3. negyed, ami még nagyobb meglepetést tartogatott számunkra. A PVSK ment, hajtott és nyomatékosította, hogy ezen az estén nem lehet legyőzni. Csacsovszky Erik, Macsi Patrik, Csaba Márton és Opacak Toni találataival 4-1-re (a házigazdáknak ismét csak egy gólra futotta) hoztuk az utolsó előtti felvonást. A végén már azt is megengedhettük magunknak, hogy egy kicsit kiengedjünk. A 4. negyedet 4-1-re az UVSE nyerte, de ez már csak arra volt elegendő, hogy a nagyarányú vereséget elkerüljék. A mérkőzés végeredménye 10-7 lett a javunkra, megszerezve a szezon első idegenbeli sikerét.

Lukács Gergely: "Gratulálok a játékosaimnak, nagyon kellett már nekünk egy ilyen siker. Döntő faktor volt, hogy igazi csapatként küzdöttünk, rengeteg mezőnymunkával segítettük ki egymást és ezáltal a védekezésünk működött. A jó védekezésünk erőt adott a támadójátékhoz is, az emberelőnyeink nagyon ültek, de az emberhátrányos szakaszokra sem panaszkodhatok. Összességében tényleg elégedett vagyok, hétfőtől már a Honvéd elleni hazai meccsre készülünk."