Nagy különbséggel nyert a Szolnok

Ahogy várható volt, a jobbik csapat nyert szombaton, bár a gólkülönbség kicsit túlzó, a jól kezdő, de nagyon kevés gólt szerző PVSK ellen. Sajnos, a Füszért vízilabda csapatának továbbra is egy pontja van, jövő szombaton az UVSE ellen kell növelni a pontok számát.

PVSK-Mecsek FüszértSzolnoki Dózsa Praktiker 5–15 (2–4, 0–4, 1–4, 2–3)

Vizilabda Ob I. 9. forduló, Pécs, az Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, 103 néző

Játékvezetők: Csizmadia Zsolt, Tordai Gábor

Egész héten komolyan készült a Pécs, és sokan remélték, hogy talán ma sikerül meglepetést szerezni, de tudtuk, hogy a nemzetközi kupákban edződő szolnoki játékosok sokkal jobb csapatot alkotnak, és dobogóesélyesek az idei bajnokságban.

Az első negyed még jól nézett ki mi szempontunkból, 2-1 is volt az eredmény a vendégeknek, de már látható volt, hogy ellenfélhez képest lassúbb játék, és a sok eladott labda miatt, nem sok jóra számíthatunk. Az ellenfél kapusa, az a Józsa Ottó volt, aki ma is kiválóan védett, és aki tavaly még Pécsen játszott, és sok pontot is köszönhetett neki PVSK Füszért.

A második és a harmadik negyed hozta a két csapat között legnagyobb különbséget, a másodikban még gólt sem lőttünk. Egyértelmű lett a vendégfölény, futottunk az eredmény után, a negyedik negyed ismét szorossá vált, de a Szolnok ilyen arányban is megérdemelten nyert, a ma gyenge napot kifogó Pécs ellen. A vendégek amiért jöttek, elérték, biztosan szerezték meg a három pontot.

A Füszért jövő szombaton ismét hazai medencében javíthat a mérlegen, bár az UVSE éppen ebben a fordulóban nyert az Eger ellen.

Török Viktor vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért. – Természetesen nagyon csalódott vagyok, úgy érzem a küzdelemmel, az akarattal ma sem volt gond, mentünk, hajtottunk, de néhány játékelemen viszont javítanunk kell. Ezt a mérkőzést a jövő heti UVSE elleni találkozóra történő felkészülésnek szántuk. Azon a mérkőzésen mindenképpen nyernünk kell. Gratulálok a Szolnoknak a győzelemhez.