Három góllal kikaptunk Szegeden

A vereségtől féltve, de a bravúrban reménykedve engedtük el vízilabdás fiainkat Szegedre, abban a hitben, hogy a múlt héten megszerzett első bajnoki győzelem lendülete, és főleg a csapat lelkes, és odaadó játéka elkísér minket egészen Csongrád Vármegyéig. Sajnos nem így történt, de van még két idei mérkőzés, ahol lehet javítani.

Vizilabda Ob I. 11. forduló:

ZUE.hu SZVEPVSK-Mecsek Füszért: 10–7 (1–1, 1–3, 3–1, 5–2)

Helyszín: Szeged. Tiszavirág uszoda 107 néző

Az első negyed nagyon kiegyensúlyozott volt. A Szeged hozta el a labdát, és a harmadik percben a vezetést is megszerezték a hazaiak. Ezt Lajkó Márton büntetőből egalizálta. 1–1 lett a negyed vége.

A második negyedben a Szeged akciógóllal szerezte meg a vezetést, de Vogel Simon és Lajkó Márton találataival megfordítottuk a meccset, majd Kolozsi góljával 4-2-es vezetésünkkel vonultunk a szünetre.

A harmadik játékrészt a hazaiak nyerték, ugyancsak 3–1-re, amilyen arányban mi a másodikat.

Következett a mindent eldöntő negyedik negyed, amelyben a hazaiak négy lőtt góljára, csak Keresztúri tudott egy góllal válaszolni. A tizedik gólt négy másodperccel a vége előtt kaptuk, ennek már semmi jelentősége nem volt. Ezt a negyedet 5–2-re, az egész mérkőzést 10–7-re nyerte a Szeged ezzel a hazaiak hozták, a sokak által az összecsapás előtt papírformának mondott győzelmet. Nem sikerült a bravúr, maradt a négy bajnoki pontunk.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért: Egygólos mérkőzésnek éreztem, mégis három lett a különbség. A Szeged nagyon rutinos játékosokból álló, kiváló csapat. Három negyedig partiban voltunk, meg is dicsértem a fiúkat. Jó ritmusban működött a támadásunk, és a védekezésünk is. Sajnos, Pellei Kristófot végleg kiállították, Reisz Patrik pedig szemsérülést szenvedett. De nem ezért veszítettünk, hanem a hazaiaknál nagyon sok a mérkőzést eldönteni tudó játékossal rendelkezik. Egy biztos, erőnlétünk javításra szorul, hogy végig bírjuk még a negyedik negyedet is.