Győzelemmel kezdett a PVSK Mecsek Füszért új vezetőedzője

Az E.ON férfi vízilabda OB I. bajnokság korábbról pótolt, tizenhatodik fordulójában a PVSK Mecsek Füszért vendége volt a Debrecen vízilabdacsapata. Csapatunk végig vezetve és kezében tartva a mérkőzést, 10-8-as sikert aratott az új vezetőedzővel.

PVSK-Mecsek Füszért - Debrecen 10-8 (4-1, 1-3, 2-1, 3-3)
E-On Férfi Vízilabda OB I. bajnokság 16. forduló. Pécs, Abay N.O. Sportuszoda

Vezette: Mucskai P., Dodog Sz.

PVSK: Barát F. - Csacsovszky A. 1, Francsics D. 5, O. Cribella 1, Müller M. 2, Krizsán A., De Blasio. Csere: Horváth Zs., Polovic K., Cabrilo, Szedmák D., Lajkó M. M. 1, Csaba M. Edző: Lukács Gergely.

DEBRECEN: Aleksic - Pataki G. 1, Hoppál G., Süveges M., Szabó B. 3, Kolarik, Halek M. Csere: Kállay M. 1, Soltész A. 1, Smitula G., Varga T. 1, Kincses A. 1, Tóth P. Játékosedző: Varga Tamás.

Gól - emberelőnyből: 9/4, ill. 9/2., Gól - büntetőből: 1/1, ill. 0/0.

A mérkőzés előtt a szakosztályvezetés és a nézők köszöntötték 250. bajnoki mérkőzése alkalmából De Blasio Domenicot. Először mutatkozott be a PVSK csapatában Jonas de Oliveira Cribella Brazil válogatott aki február 4-én érkezett a csapathoz. A nagy várakozást az is jelezte, hogy a mérkőzés kezdetéig dugig megtelt az uszoda lelátója nézőkkel, szurkolókkal.

A hétvégén edzőváltáson átesett csapat játékosai a bizonyítási vágytól égve csobbantak be a pécsi Abay Nemes Oszkár Sportuszoda medencéjébe. A kapuk már az első másodpercekben veszélyben forogtak, a csapatok felváltva támadtak, de a helyzetek kimaradtak. A jeget a centerből eredményes pécsi Csacsovszky Alex törte meg, majd következett a sorban Müller Máté, Lajkó Márton és a meccs embere, Francsics Dániel. Góljaikkal rövidesen már 4-0-ra vezetett csapatunk. Az első Debreceni találat Soltész Alpár révén esett az utolsó percben. 1. negyed: 4-1

A 2. negyedben megrázták magukat az első játékrészben megilletődött Debreceniek. A hazaiaknál mindössze az új igazolás, Jonas de Oliveira Cribella tudott betalálni a kanadai válogatott Dusan Alesic kapujába, míg a túloldalon Kincses Attila, Varga Tamás és Pataki Gergely góljaival a nagyszünet előtt sikerült felzárkóznia a Debrecen csapatának. 2. negyed: 5-4

A félidő után ismét megléptek Lukács Gergely tanítványai Müller Máté és Francsics Dániel fórban szerzett találataival. Szépítenie a távoli bombát megeresztő Szabó Botond tudott az utolsó másodpercekben, kettőre csökkentve a különbséget. 3. negyed: 7-5

Az utolsó negyed a debreceni Szabó Botond találatával vette kezdetét. A továbbiakban Francsics Dániel zsinórban hármat rámolt be a debreceni kapuba pillanatok alatt szerte foszlatva a vendégek egyenlítési reményeit. A vendég csapatból Kállay Márk és Szabó Botond ugyan még szépíteni tudott a végén, de így is magabiztosan és megérdemelten győzedelmeskedett a PVSK Mecsek Füszért. 4. negyed: 10-8

A nagyszámú és lelkes közönség az utolsó percekben felállva vastapssal köszönte meg a remek hazai teljesítményt a győztes csapatnak. Győzelmével a PVSK Mecsek Füszért megelőzve az UVSE csapatát a 12. helyre lépett előre.