Egyetlen góllal kaptunk ki Egerben

A vereségtől féltettük csapatunkat, de a második győzelemben reménykedve vártuk az egri kirándulást. Sajnos nem így történt, de az utolsó idei mérkőzésen a BVSC otthonában még nehezebb lesz.

Vizilabda Ob I. 12. forduló: Tigra-ZF-Eger–PVSK-Mecsek Füszért 13–12 (4–4, 4–4, 3–3, 2–1)

Helyszín: Eger, Bitskey Aladár 87 néző

Az első és a második negyedben is 4-4 volt az eredmény, ami mutatja, hogy milyen borotvaélen folyt a találkozó, nagyon kiegyensúlyozott volt a játék a félidőig. Pelleit a mérkőzés 10. másodpercében, Vogelt 10 másodperc múlva kiállították, sőt rövidesen Keresztúrit is. Kettővel vezetett az Eger, de feljöttünk, és az utolsó másodpercben lőtt Lajkó góllal egyenlítettünk.

A második negyedben egyszer vezettünk is, volt kétgólos hazai előny is, de végül ez is 4-4 lett. A harmadikban kétszer is vezettünk, mégis 3–3 lett. A negyediket egy góllal 2–1-re elveszítettük, és ezzel egy góllal a mérkőzést is, és így Egerben maradt ez a rendkívül fontos három pont, annak ellenére is, hogy 12 gólt lőttünk idegenben.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért. Nagyon bosszantó egygólos mérkőzésen kikapni, rendkívül csalódott vagyok. Dobtunk tizenkét gólt idegenben, és ez még egy döntetlenre sem volt elég. Sok kiállítást kaptunk, és emberhátrányos helyzetben nagyon nehéz megszervezni a védekezésünket. A játékunkkal most sem volt probléma, a motiváció is megfelelő volt, de valami mindig hiányzik. A negyedik negyedig mindig jók vagyunk, aztán nem sikerül azt az utolsó lépést megtenni. A jövő szombati, BVSC elleni mérkőzésen nem mi leszünk az esélyesek, felszabadultan, minden teher nélkül játszhatunk.