Az utolsó másodperben lőtt góllal nyert vízilabda csapatunk

Nagyon küzdelmes, hihetetlenül izgalmas mérkőzésen nyert csapatunk, megszerezve első idei szezonbeli győzelmét. Jól sikerült Zlatko Rakonjac bemutatkozása.

A győzelmet nem kell magyarázni, szól a közismert mondás, de ez a mérkőzés megérdemli a felsőfokon izgalmas jelszót. Nagy volt a várakozás, és ez a nézők számán is meglátszott telt ház előtt, végig lelkesen szurkolva biztatta a csapatot a közönség, és nekik is köszönhető ez a győzelem, amely az utolsó másodpercben Keresztúri bombaerős lövéséből született.

Vizilabda Ob I. 10. forduló: PVSK-Mecsek Füszért–UVSE 8–7 (3–2, 1–2, 1–0, 3–3)

Helyszín: Pécs, az Abay Nemes Oszkár Sportuszoda 203 néző

Játékvezetők: Rubos Károly, Petik András

Az első negyed még jól nézett ki mi szempontunkból, 3–2 lett a javunkra az első nyolc perc. Mind a két csapat nagyon küzdött, és volt olyan időszak, amikor szinte úszóversenyt rendeztek a fiúk, olyan sokszor változott a játék képe.

A második és a harmadik negyed további izgalmakat hozott, a másodikat ugyan 2-1-re elvesztettük, de mindig a vendégek futottak az eredmény után. Sok volt az eladott labda, kevés a kapura lövés, de volt kapufa mindkét oldalon, és kapusbravúr is. A harmadik játékrészben mindösszesen egy gól esett, ezt mi lőttük. Majd jött a mindent eldöntő negyedik negyed, és Keresztúri utolsó másodpercben lőtt gólja, ami egekbe repítette a szurkolókat, és a pécsi játékosokat is. A találkozó után hosszú percekig ünnepelte a közönség csapatunkat, régen volt ilyen.

Zlatko Rakonjac vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért: Természetesen nagyon boldogok vagyunk, mert egy küzdelmes, jó és rendkívül izgalmas mérkőzést sikerült megnyernünk. Fontos győzelmet arattunk, úgy érzem jól védekeztünk, és ehhez párosult a rendkívüli küzdőszellem. Ma működött a szoros emberfogás is. Ebben a győzelemben benne van az előző edző, Török Viktor munkája is, hiszen néhány nap alatt nem lehet csodát tenni. Neki is, és mindenki másnak köszönöm, aki segített ma. A közönségünk egyszerűen csodálatos volt, ebben a győzelemben ők is benne vannak. Nagyon kellett a hosszabb szünet előtti diadal.