A várt győzelem helyett nagyon fájó vereség

Ahogy az vártuk, nagyon nagy küzdelem volt a két csapat között, a mérkőzés első részében még partiban volt a PVSK Mecsek Füszért. Török Viktor csapatának továbbra is egy pontja van, és jövő szombaton a Szolnok ellen nagyon nehéz lesz a pontok számán változtatni.

Vizilabda Ob I. 8. forduló: PVSK-Mecsek Füszért–PannErgy-Miskolc 9–13 (1–0, 3–5, 5–6, 0–2)

Helyszín: Pécs, az Abay Nemes Oszkár Sportuszoda 153 néző

Játékvezetők: Fodor Rajmund, Tóth Koppány

Amolyan hatpontos találkozót vesztettünk el, hiszen egy esetleges győzelemmel megelőzhettük volna a Miskolcot, nem sikerült. Az első negyedben naggyá tettük az ellenfél kapusát, és teszteltük a nézők idegeit, akik próbáltak segíteni a csapatnak. A harmadik perc végén mi szereztünk vezetést Némethy révén, és nyertük az első játékrészt.

A második negyed elején Varga egyenlített, majd egy véleményes öt méteresből kaptunk gólt, és 5-4-el zártuk a negyedet. A harmadikban egyértelmű lett a vendégfölény, futottunk az eredmény után, és a negyed utolsó másodpercében lőtt góllal szorossá tettük a találkozót. Amikor már az hittük, kint vagyunk a vízből jött a Miskolc, és elkerülhető gólokkal néggyel nyerte ezt a mindkét csapat számára nagyon fontos mérkőzést, úgy, hogy az utolsó negyedben gólt sem lőttünk. Mindenesetre a meccs utáni sajtótájékoztatón a könnyeivel küzdő Lajkó Márton nyilatkozata jelzi, hogy valami nem áll össze a csapatnál, és bár a játékosok mindent megtesznek, mégsem jön az első győzelem. Az okokat nemcsak megkeresni kell, de meg is kell majd oldani azokat.

Török Viktor vezetőedző, PVSK-Mecsek Füszért. – Természetesen nagyon csalódott vagyok, tudtuk, hogy milyen játék lesz ezen a találkozón, de abból, amit kértem alig valósult meg valami. Az első negyedben jól játszottunk, és ha belőjük a helyzeteinket, egészen másként alakult volna ez a találkozó. Nagyon sajnálom a mai vereséget, de vannak olyan védekezési hibáink, amelyek nem elfogadhatóak ezen a szinten. Sajnos, olyan, olyen történések is voltak, amihez nem tudtunk alkalmazkodni, pedig kellett volna, ezt is meg kell tanulnunk! A fiúk mentek, küzdöttek, nagyon szerettek volna három pontot szerezni, ez ma nem sikerült. Most még kétszer idehaza játszunk kemény ellenfelek ellen, majd meglátjuk mi lesz. Ki kell mászni ebből a mély gödörből. Természetes gratulálok a Miskolcnak a győzelemhez.