Baumholczer Máté 11. lett a válogatottal Svájcban

A várakozásnak megfelelően a svájci tájfutók megvédték Európa-bajnoki címüket a sprint váltón, a svájci Neuchatelben. A csak városi sprintpályán rendezett Eb-n a magyar váltó a 11. lett.

Elolvasom 2021.05.18. 11:14

Baumholczer Máté a válogatott keretben

A PVSK kiváló tájékozódási futóját meghívták abba a hattagú válogatott keretbe, amely csütörtöktől a svájci Neuchatelben, a városi sprintpályán rendezendő Eb-n szerepel.

Elolvasom 2021.05.12. 16:00

Négy első hely a Tájfutó Diákolimpián

A három megye, Baranya-Somogy-Tolna által rendezett Diákolimpián, és a Tavasz Kupa elnevezésű versenyen vettek részt a hétvégén a pécsi tájfutók. A különböző iskolákban tanuló, és más-más egyesületben sportolók olimpiáján a négy első hely mellett, több jó helyezést is szereztek a PVSK versenyzői.

Elolvasom 2021.04.19. 10:25

Tájékozódási futó Emlékverseny volt a hétvégén

A szakosztály egyik kiváló sportolójáról, Igaz Béláról elnevezett versenyt Pécs mellett, Kővágószőllős - Petőczpuszta térségében rendezte a PVSK Tájékozódási futó szakosztálya. Az egyesület sportolói több első helyet, és sok jó helyezést szereztek.

Elolvasom 2021.03.21. 15:25

Tájékozódási futó emlékverseny lesz a hétvégén

A szakosztály egyik kiváló volt versenyzőjéről, majd későbbi szakosztályvezetőjéről, Igaz Béláról elnevezett versenyt Pécs mellett, Kővágószőlős - Petőcz térségében rendezik.

Elolvasom 2021.03.18. 17:55

Folynak az edzések, tájfutóink már a tavaszra készülnek

Ez a tavasz azért nem olyan lesz, mint az eddigiek. Bár lassan összeáll az éves program, de, hogy mi lesz, és milyen rendezvény marad el, azt még senki nem tudja megmondani.

Elolvasom 2021.02.11. 08:13

Pécsre került a tájfutók év térképe díja

Minden sportág megválasztja az év legjobbjait, ami rendszerint több kategóriában, és sok szempont figyelembe vételével történik. Az idén a járványhelyzet miatt kicsit más volt az évvégi díjkiosztó tájékozódási futóknál is, de 2020-ban a legjobb térkép elkészítéséért járó díj Pécsre került.#

Elolvasom 2021.01.16. 19:02

A tájékozódási futásról, kicsit másképpen

December közepén már értékeltük a tájfutóink 2020-as évének néhány részletét. Most Vonyó Péterrel szakmai vezetővel tovább részleteztük az évet.

Elolvasom 2020.12.31. 08:00

A tájékozódási futóink éves szereplését értékeltük

Évet értékelni, mindig nehéz feladat, hát még, ha olyan évről beszélünk, mint az idei. A szabadtéri sportág, a tájékozódási futás is megküzdött a nehézségekkel, de vannak olyan események, eredmények, amelyekről érdemes szót ejteni.

Elolvasom 2020.12.14. 18:00

Kilenc PVSK versenyző állt dobogóra a Csermely Vilmos Emlékversenyen

A Mecsekben, a Fehérkúti turistaház körzetében rendeztek Középtávú Regionális rangsoroló tájékozódási futóversenyt, amelyen a PVSK versenyzői is részt vettek.

Elolvasom 2020.11.09. 14:00

Tavaszias időben rendezték az Ősz Kupát

A Pécsi Vörös Meteor rendezésében bonyolított, Kővágótöttös térségében rendezett regionális tájfutó versenyen több első helyet szereztünk.

Elolvasom 2020.10.19. 14:29

Kétnapos országos tájfutó bajnokságot rendeztünk

A hétvégén a PVSK rendezésében, a Jakab-hegy térségében országos tájékozódási futóverseny volt, amely fontos szakmai megmérettetést jelentett, de az eseményen egy újítás is vizsgázott.

Elolvasom 2020.10.12. 14:18