Szuromi Hanga bronzérmes a 10milán

10mila programja az utánpótlás váltóval kezdődött, ahol szép magyar siker született.

Elolvasom 2015.05.13. 22:13

Életem legjobb döntése volt, hogy a sportban tevékenykedem ...

A Pécsi VSK vezetése folyamatosan szeretné bemutatni Önöknek azokat az edzőket, szakmai-és sportvezetőket, akik a különböző sportágakban, elsősorban a fiatal tehetségekkel, az utánpótlással, vagy éppen a felnőttek képzésével, esetleg a csapat körül adódó sportvezetői, és szervezői feladatokkal foglakoznak. Ha a tovább olvassák a cikket, Lipp József tájékozódási futót, sportvezetőt, a PVSK Tájékozódási futó szakosztályának vezetőjét ismerhetik meg.

Elolvasom 2015.04.06. 17:30

Tájfutó Hosszútávú Országos Bajnokság

Április 4-én Kisszállás térségében rendezték a tájfutók 2015. évi első bajnokságát a Hosszútávú Országos Bajnokságot. A Pécsi VSK Tájékozódási futó szakosztályának versenyzői remek eredményekkel zárták a versenyt.

Elolvasom 2015.04.06. 12:34

Nemzetközi versenyen szerepeltek tájfutóink

Március 21-22-én a horvátországi Nasice-ben rendezett V. Slavonija & Baranja Open tájfutó versenyen szerepeltek a PVSK Tájékozódási futó Szakosztály versenyzői. A PVSK tájfutói nagyszerű eredményekkel zárták a versenyt.

Elolvasom 2015.03.26. 10:45

PVSK-s az év legjobb up tájfutója és az év legjobb edzője

Magyar Tájékozódási Futó Szövetség elnökségének november végi döntése értelmében az év tájfutója az utánpótlás versenyzők között Szuromi Hanga PVSK versenyzője, az év edzője Viniczai Ferenc PVSK tájfutó szakosztályának - többszörös bajnok - vezetőedzője lett.

Elolvasom 2014.12.03. 19:53

Az idén sem volt gond a tájékozódással

Véget ért a tájfutó bajnoki idény, stílszerűen versennyel. Még az évzáró is csúszott, mert fiatal és kevésbé fiatal tájfutóink, szinte az erdőből estek be az ünnepségre. Lehiggadásuk után fiatal táncos lányok bemutatója hozta ismét lázba a sportolókat, legalábbis a férfiakat, amely esemény szó szerint megadta az alaphangot az est komolyabb részéhez, az évértékelőhöz.

Elolvasom 2014.11.16. 14:25

Én mindig csapatban gondolkodom...

Beszélgetés Ijjász Istvánnal, a „PVSK Aranygyűrű”-vel kitüntetett sportolóval.
---
Ijjász István „Öcsi bácsi”, a PVSK 74 éves tájékozódási futója kapta a 2013-as év „PVSK Aranygyűrű” kitüntetést. Egyszer teljesen egyedül átfutotta a Mecseket Mecseknádasdtól-Hetvehelyig, pedig mindig csapatban gondolkodott.

Elolvasom 2014.11.05. 10:48

Aranygyűrűs tájékozódási futó

A 2013-ban a "PVSK Aranygyűrű" kitüntetést Ijjász István (75) tájékozódási futó kapta.

Elolvasom 2014.10.31. 10:58

A PVSK az egyesületi váltóbajnok

A bajnoki hétvége utolsó versenyére is tartogattak érdekességet a diósgyőri rendezők: az egyesületi váltóbajnokságot - története során először - “sprintesített” formában bonyolították le. Kisebb újdonság volt, hogy (a bajnoki szabályzat alól felmentést kérve) az ötfős kategóriákban a pár évvel korábbi szisztéma szerint egyáltalán nem volt kötött a futási sorrend.

Elolvasom 2014.10.28. 20:16

Tájfutó hétvégi OB, 2 arany és több érem

A tájékozódási futás OB vasárnapi döntőjében 46 induló volt a szombati selejtező után. A meleg időben, homokbuckák és fenyves erdők között zajlott a verseny. Nagy csatában a következő eredményeket érték el a PVSK versenyzői.

Elolvasom 2014.10.13. 21:50