Négy második és három harmadik hely a középtávú országos tájfutó bajnokságon

Az elmúlt hétvégén a Vértes hegységben, Gánt térségében, rendezték a tájékozódási futók Középtávú Országos Bajnokság és Országos Váltóbajnokság. A verseny helyszíne, egy tipikus vértesi, középhegységi terep volt. A részletgazdag oldalak, és a nyílt terepi részek mindenhol jól futhatóak voltak.

Vonyó Péterrel beszélgettünk a hétvégi versenyről.

Nagyon jó volt a rendezés, több mint hatvanan vettünk részt az ob-n. A terep kitűnő volt, hiszen a Vértes csemegének számít a tájfutók számára a változatos domborzati viszonyok, és a néhol sűrű növényzet miatt.

Tulajdonképpen két külön verseny volt a két napon, az egyéni bajnokság az elsőn, illetve a másodikon a váltóbajnokság versenyeit rendezték. Az eredmények mellett sokkal fontosabb volt, hogy az utánpótlás és a felnőtt kategóriákban 15 A-döntős futást harcoltak ki a gyerekek, ami azt gondolom nagy előrelépés, és ezekben a kategóriákban öten szereztek bajnoki pontokat. A kezdő gyerekek is jól szereltek.

Nagy eredmény még, hogy harmadik helyezésével Árki Ármin is részt vehet a júliusi junior világbajnokságon, amely Romániában lesz. Így mindhárom kategóriában lesznek a szakosztályból olyanok, akik világversenyen vehetnek részt.

A váltóban összességében, ahol indultunk, ott mindenhol szereztünk bajnoki pontokat. A felnőtt lányok is dicséretesen szerepeltek, egy látványos versenyen kicsin múlott a jobb helyezésük, bár a 9. hely is nagyon jó szereplés, mert három jó futás van benne.

Nagy eredménynek tartom, hogy a váltóban hét csapatunk is bajnoki pontot szerzett a tízből. Nagyon jó verseny volt, jó pályákkal, minden kategóriában szoros küzdelemben dőltek el a helyezések.

Az első félév ezzel lezárult. Júliusban öt napot Horvátországban táborozunk.