Erki Ármin részt vett a Junior Tájfutó Világbajnokságon

A romániai Nagybánya volt az idei junior világbajnokság házigazdája. Ez volt az első év, amikor a tervezett programban már nem szerepelt egyetlen selejtező-futam sem, mind az öt számban egyből döntőt rendeztek. Két sprint és három erdei döntőből állt a program.

Összesen 5 kontinens 41 országának 156 női és 178 férfi versenyzőjét nevezték az eseményre. A magyar színek képviselői között ott volt, Erki Ármin a PVSK versenyzője is.

A világbajnokság legeredményesebb nemzete a cseh lett, akik három arany- és három ezüstérmet szereztek – mindet az erdei számokban. Az éremtáblázat második helyén Magyarország végzett, a Junior VB-k történetében első alkalommal három aranyérmet szerezve. Összesen 10 ország szerzett legalább egy érmet.

9. Dánia és Észtország 0-0-1

A versenyt és Ármin szereplését Vonyó Péter a PVSK tájfutóinak szakmai vezetője a következőképpen értékelte.

A sprintversenyeket a házigazda városban rendezték. A terület szinte teljesen lapos, sűrűn beépített lakótelepi, kertvárosi környezet volt. A rendezők mesterséges lezárásokkal is igyekeztek nehezíteni a helyes útvonalválasztást. Az erdei futamok közepesen szintes, vízmosásokkal szabdalt, részletgazdag domborzatú terepeken voltak, jól futható erdővel és elég sok nyílt területtel.

Óriási dolog, hogy három aranyérmet szereztek a magyar válogatott tagjai a junior világbajnokságon. És az is jó érzés, hogy ebben a válogatottban ott volt Erki Ármin is, aki a PVSK és a magyar csapat hírnevét is öregbítette ezzel. Ez a siker azt is mutatja, hogy a magyar tájékozódási futásban vannak nagy tehetségek, amelyre lehet építeni a jövőben. Számomra pedig jelzi, hogy jó úton haladunk az utánpótlás nevelést illetően a szakosztályban is. Az is idetartozó hír, hogy a felnőtt válogatott tagjaként Baumholczer Máté részt vesz a svájci felnőtt világbajnokságon

Itt jegyzem meg, hogy a csapat egy öt napos horvátországi edzőtáborban vett részt, ahol ragyogó körülmények között készülhettünk. Augusztus elején lesz egy kis pihenőnk, majd készülünk az további feladatokra.

Erki Ármin junior világbajnokságon elért eredményei:

Sprintben 174 indulóból, a 152. lett.

Középtávon 176 indulóból 102. helyen végzett.

Hosszútávon 174 indulóból 62.

A három fős magyar váltó, 36 nemzet közül a 24. helyet szerezte meg. Ármin is tagja volt a csapatnak.